به گزارش افکارنیوز،

چندی پیش تعدادی از شهروندان بندرماهشهر بیش از یک تن لاشه مرغ را در نزدیکی روستای رحیم‌آباد بندرماهشهر پیدا کردند.

این اجساد به صورتی رها شده بود که بوی تعفن آن‌ها همه جا را فرا گرفته و توسط اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر بدون هیچ مقدمات اصولی دفن شده که واکنش تعدادی از رسانه‌های محلی و فعالان اجتماعی را در پی داشته است.

ایرج سلیمانی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در این رابطه اظهار داشت: دفن این لاشه‌ها در اختیارات وظایف ما نبوده و ما برای جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست و عدم تغذیه پرندگان وحشی حیات وحش این کار را برای مدت موقتی انجام دادیم.

وی افزود: دفن این لاشه‌ها با کمک راه و ترابری به صورت موقت انجام شده تا دستگاه متولی پس از بررسی وارد عمل شده و اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر بیان کرد: لاشه این مرغ‌ها زیر یک پل رها شده و به دلیل بارندگی امکان انتقال آن‌ها با لودر وجود نداشته و به همین دلیل به صورت موقت در دهانه پل دفن شدند.

وی گفت: لاشه این مرغ‌ها تاکنون پس چند بارندگی بالا نیامده و برخی ادعا‌ها مبنی بر بالا آمدن لاشه مرغ‌ها پس بارندگی کذب بوده و کارشناسان اداره ما و دامپزشکی پس از بررسی این ادعا را رد کردند.

رئیس اداره دامپزشکی به عنوان دستگاه متولی حاضر به ارائه گزارش از نحوه چگونگی و زمان دفن این لاشه‌ها و دلیل این مرگ دسته جمعی و علت انتقال آن به نزدیکی محل سکونت شهروندان ارائه نداده و حاضر به مصاحبه نبوده است.

این مرغ‌ها در کنار یکی از روستا‌های مرکزی بندرماهشهر یافت شده که پس از بارندگی‌های اخیر امکان انتقال بیماری به ساکنان این روستا را فراهم کرده است.

لاشه‌های مرغ‌های کشف شده به صورت اصولی و بهداشتی دفن شد

فرماندار بندرماهشهر از دفن اصولی و بهداشتی یک تن لاشه‌های مرغی که اخیرا پیدا شده خبر داد.

لاشه‌های مرغ‌های کشف شده به صورت اصولی و بهداشتی دفن شد

چندی پیش تعدادی از شهروندان بندرماهشهر بیش از یک تن لاشه‌ مرغ را در نزدیکی روستای رحیم‌آباد بندرماهشهر پیدا کردند.

محسن بیرانوند شامگاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرماهشهردر این رابطه اظهار داشت: پس از پیدا شدن لاشه‌های مرغ در جاده روستای رحیم آباد شهرستان بندرماهشهر اداره محیط زیست به صورت موقت و برای جلوگیری از تغذیه حیوانات حیات وحش لاشه‌های مرغ را دفن کرده است.

وی افزود: پس از گزارش محیط زیست به دامپزشکی در خصوص دفن بهداشتی و اصولی این لاشه‌ها، دامپزشکی صبح امروز با حفر گودالی با عمق استاندارد و با آهک‌پاشی و ضد عفونی کردن و به صورت اصولی و بهداشتی این لاشه‌ها را دفن کردند.

فرماندار بندرماهشهر بیان کرد: این مرغ‌ها مشکوک به آنفلانزا بوده و این موضوع یکی از دلایل مرگ‌ آنها می‌تواند باشد؛ علت انتقال این لاشه‌ها در دست بررسی است.

وی گفت: شکایتی توسط دامپزشکی و محیط زیست تنظیم شده و بازرسی‌ها از مرغداری‌ها و دامداری اطراف ادامه داشته و در حال تحقیق بر این موضوع بوده است.