به گزارش افکارنیوز،

زوراب پلولیکاشویلی در مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی گردشگری که با حضور علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری و مهمانانی از 27 کشور جهان در همدان در حال برگزاری است، با تأکید بر اینکه اولویت سازمان جهانی گردشگری حمایت از توسعه گردشگری است، گفت:  ۱۶ مجموعه سازمان جهانی گردشگری از ایران هستند.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با بیان اینکه از این تعداد سه مجموعه از استان همدان است که نشانه ظرفیت های بالای گردشگری همدان است، گفت: همدان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جمهوری اسلامی ایران است و می‌تواند در حوزه گردشگری جهان نیز به یکی از مقاصد گردشگری مطلوب تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه آینده درخشانی برای گردشگری ایران در جهان متصور هستم، توجه به توریست فرهنگی را یک اولویت دانست و بر لزوم استفاده از فناوری‌های برتر و مدرن برای توسعه گردشگری تأکید کرد.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با تأکید بر اینکه از 27 کشور دنیا در این اجلاس حضور دارند و امیدواریم شاهد یک اجلاس خوب و پرثمر باشیم، گفت: اسپانیا، ژاپن و آمریکای جنوبی نیز در این اجلاس حضور دارند.

زوراب پلولیکاشویلی با بیان اینکه در عرصه گردشگری یک رقابت جدی وجود دارد که نباید از این عرصه عقب بمانیم، اظهار کرد: باید پروژه‌های گردشگری جدیدی تعریف شود.

وی تاکید کرد: همدان بهترین مقصد گردشگری در جمهوری اسلامی ایران است و می تواند یکی از مقاصد گردشگری مطرح در جهان باشد.

زوراب پلولیکاشویلی بابیان اینکه موضوع مورد نظر توسعه توریسم فرهنگی است چراکه بسیاری از توریست ها با هدف گردشگری فرهنگی مسافرت می‌کنند، گفت: باید در این عرصه از فناوری های نوین به بهترین نحو استفاده کرد و به ارتقا فرهنگی کشورهای مقصد پرداخت.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با اشاره به امکان همکاری با دانشگاه‌ها در این عرصه گفت: رقابت در عرصه گردشگری جدی است و نباید از آن غافل شد و باید با تعریف و تدوین پروژه های جدید در این عرصه قدم برداشت.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری با بیان اینکه همدان و جمهوری اسلامی ایران در راس صنایع دستی دنیا است و باید به این موضوع توجه ویژه داشت، گفت: باید مطالعات لازم انجام شود تا صنایع دستی را بیشتر معرفی کنیم.

وی در پایان افزود: این اجلاس یک اجلاس عادی نیست و می‌توان اعضای کشورهای جهان را در یک فرصت خوب دید و به انتقال تجربیات پرداخت.