به گزارش افکارنیوز،

سردار محمد کاظم تقوی اظهار داشت : در پی اعلام شکایت چند تن ازشهروندان مبنی بر این که فردی با ترفند شیادانه فروش آپارتمان از آنان کلاهبرداری کرده است، دستورات لازم برای پی گیری سریع موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: کارآگاهان مجرب مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت پی گیری سریع پرونده برای شناسایی و دستگیری عامل این اقدام مجرمانه وارد عمل شده و در گام اول، تحقیقات خود از شاکیان پرونده را آغاز کردند.

وی گفت: بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد متهم پرونده از هر طعمه خود مبلغ یک میلیارد ریال به عنوان پیش پرداخت فروش آپارتمان دریافت کرده و پس از آن فراری شده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: ردزنی‌های اطلاعاتی کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی آغاز شد و پلیس در ابتدا همسر متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی این زن جوان را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار داد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: کارآگاهان پس از چند روز کار گسترده پلیسی، محل اختفاء متهم اصلی پرونده را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه، این فرد را دستگیر کردند.

سردار تقوی با اشاره به اینکه متهم پرونده در بازجویی‌های اولیه اعتراف کرد ه است گفت : تاکنون ۲۴ شهروند برای پی گیری شکایت خود از متهم به پلیس آگاهی مراجعه کرده اند و با برآوردهای به عمل آمده این فرد ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است؛ تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد.