به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: در ادامه اقدامات پلیس در کنترل و مراقبت نامحسوس سارقان حرفه ای و سابقه دار، کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع یافتند که یکی از مجرمان حرفه ای در زمینه فروش خودروهای مسروقه به شیوه سند نمره، با تشکیل گروهی از مجرمان و سارقان به سرقت خودرو در مناطق شمال شهر تهران اقدام کرده است که با انتقال خودروهای مسروقه به مناطق غربی کشور و تغییر ارکان هویتی آن‌ها، خودروهای سند نمره شده را توسط گروه دیگری از همدستان خود به فروش می‌رسانند.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت درباره اقدامات مجرمانه این گروه از سارقان گفت: داوود سرکرده باند پس از شناسایی خودروهای تصادفی با خسارت سنگین، نسبت به خرید این خودروها اقدام کرده و همچنین سرقت خودروهای مشابه را به سایر اعضای باند خود سفارش می‌داد.

وی افزود: تعدادی از اعضای این باند وظیفه سرقت خودروها را برعهده داشتند که عمده فعالیت آنان در مناطق شمالی شهر تهران بود که پس از سرقت به دستور سرکرده باند خودروها را به غرب کشور منتقل می‌کردند. البته در این میان تعدادی از اعضای این باند هم مسئولیت تغییر ارکان هویتی خودروهای مسروقه را برعهده داشتند و در نهایت خودروها را جهت فروش به شمال غرب کشور انتقال داده و در آنجا به شیوه سند نمره شده به فروش می‌رسانند.

سرهنگ میرزکی تصریح کرد:با شناسایی مخفیگاه سرکرده باند سارقان در یکی از استان های غربی کشور، داوود دستگیر و یک خودرو پژو پارس از متهم کشف شد که با بررسی ارکان هویتی خودرو مشخص شد که خودرو سابقه سرقت در تهران را داشته است.

وی با بیان اینکه متهم اصلی پرونده در تحقیقات منکر هرگونه فعالیت مجرمانه در زمینه سرقت خودرو شد، گفت: کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی توانستند دو متهم دیگر این پرونده را که وظیفه سرقت خودرو و انتقال آن‌ها را به غرب کشور برعهده داشتند، دستگیر کنند.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت گفت: از این دو متهم 10 دستگاه انواع خودرو مسروقه کشف و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از اعضای باند که وظیفه تغییر ارکان هویتی خودروهای سرقتی را برعهده داشت، در شهرستان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ میرزکی تاکید کرد: ماموران پلیس آگاهی توانستند 3 عضو دیگر این باند را در استان آذربایجان غربی شناسایی و دستگیر کنند و همچنین 2 دستگاه خودرو پژو پارس و زانتیا دارای سابقه سرقت در تهران، از متهمان کشف و ضبط شد.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 20 دستگاه انواع خودرو مسروقه از متهمان کشف و با شناسایی صاحبان آن‌ها، طبق قانون به مالباختگان بازگردانده شد و همچنین پرونده متهمان در حال بررسی است.