به گزارش افکارنیوز،

محمدی با تأکید بر این موضوع که 16 گرمخانه فعال در سطح شهر تهران داریم، گفت: فقط گرمخانه مرکزی خاوران بیش از هزار نفر گنجایش دارد.

مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: هر شب حدود 4 هزار نفر از گرمخانه‌ها استفاده می‌کنند و در روزهای سرد سال به 5 هزار نفر هم می‌رسند. 

وی با بیان اینکه ماموران شهرداری مدام در گشت‌ زنی در  سطح شهر هستند، گفت: اگر مردم هم فرد بی‌خانمانی را دیدند با سامانه 137 تماس گرفته و اطلاع دهند.

محمدی با اشاره به اینکه کارتن‌خواب‌های شهر با گرمخانه‌ها ‌آشنا هستند و با پای خود به این مراکز می‌آیند، گفت: اما برخی از کارتن‌خواب‌ها از این نقاط خبر ندارند و ما آنها را جمع‌آوری و به گرمخانه‌ها منتقل می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص افراد بی‌سرپناه در میدان شوش گفت: به طور ویژه در میدان شوش اتوبوس گذاشته‌ و بی‌خانمان‌ها را به گرمخانه‌ها منتقل می‌کنیم. 

وی در خصوص احداث گرمخانه برای بانوان گفت: در منطقه 12 و 22 دو گرمخانه برای خانم‌ها احداث کرده‌ایم.

 محمدی با اشاره به اینکه به بی‌خانمان‌ها غذای گرم داده می‌شود، گفت:  حتی این افراد می‌توانند در گرمخانه‌ها استحمام کرده و لباس تمیز دریافت کنند. 

مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران  در پاسخ به این پرسش که اعلام شد چند کارتن‌خواب بر اثر سرما جان خود را از دست داده‌اند، گفت: هیچ کسی بر اثر سرما فوت نکرده شاید علت چیز دیگری بوده است. هنوز در تهران به دمای صفر درجه نرسیده‌ایم.

محمدی در پایان از شهروندان خواست هنگامی که فرد بی‌خانمانی را دیدند با شهرداری تماس بگیرند.