به گزارش افکارنیوز،

صادق مفرد مسئول معاونت سازندگی بسیج دانشجویی اظهار کرد: از شب گذشته تعدادی از گروهای جهادی نظیر دانشگاه‌های رازی و ابراهیم هادی که در منطقه حاضر بودند برای شناسایی و بررسی منطقه به مناطق زلزله خیز اعزام شدند.

وی ادامه داد: طبق بازدید دانشجویان از این مناطق  شرایط مساعد  و به حالت عادی گزارش شده است ولی برخی مناطق مشکل آب شامیدنی دارند که اگر امروز این مشکل از سوی مقامات کشوری حل نشود طی فراخوان آب معدنی در میان این افراد توزیع می‌کنیم. 

معاونت سازندگی بسیج دانشجویی در ادامه در خصوص حوزه درمانی  اضافه کرد: باتوجه به نیاز به رادیولوژیست و فیزیوتراپ در این مناظق  فراخوانی در حوزه سلامت داشتیم تا از  دانشجویان پزشکی جهادگر، اعزام‌هایی به منطقه داشته باشیم.

مفرد تصریح کرد: گروه‌های جهادی از استان‌های مختلف اعلام آمادگی کرده‌اند که به این مناطق خدمت رسانی کنند، خوشبختانه به واسطه فعالیت قرارگاه شهید جعفری در  یک سال گذشته، هنوز تجهیزات کمک رسانی در انبار‌ها موجود است و برای امدادرسانی اولیه مشکلی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: دانشگاه‌های کرمانشاه امروز در منطقه مستقر هستند که بتوانند به مردم کمک رسانی کنند خوشبختانه خرابی‌ها مانند سال گذشته بحرانی نیست که نیاز به اعزام نیرو‌های زیاد داشته باشیم.