به گزارش افکارنیوز،

سردار ابراهیم کریمی در خصوص ضوابط و مقررات مربوط به معافیت سربازان قهرمان ورزشکار اظهارکرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به ورزشکاران مدال آور عرصه‌های جهانی و آسیایی که برای اعتلای نام کشور و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند، ضوابط و مقررات جدیدی به قانون سرباز قهرمان اضافه شد.

وی در تشریح مقررات مربوط به معافیت سربازی قهرمانان ورزشی بیان داشت: علاوه بر معافیت‌هایی که در قانون سرباز قهرمان مصوبه سال ۹۲ به آن‌ها اشاره شده، طبق ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح همه نفرات سوم مسابقات قهرمانی جهانی و نفرات دوم و سوم مسابقات بازی‌های آسیایی نیز از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

سردار کریمی گفت: ورزشکارانی که در سال‌های گذشته موفق به کسب رتبه در مسابقات جهانی و آسیایی شده اند نیز می‌توانند از تسهیلات فوق بهره‌مند شوند.

وی افزود: این دسته از افراد با معرفی نامه وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح می‌توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای معافیت از خدمت اقدام کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اذعان کرد: ضوابط و مقررات مربوط به سرباز قهرمان از سال ۹۲ اجرایی شده که طبق این ضوابط فقط نفرات اول تا سوم بازی‌های المپیک، نفرات اول و دوم مسابقات قهرمانی جهانی، نفرات اول بازی‌های آسیایی و نفرات اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال می‌توانستند از خدمت سربازی معاف شوند.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین طبق مقررات سرباز قهرمان سال ۹۲، یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی که عناوین اول تا سوم را در این بازی‌ها کسب کرده اند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.