به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ کاظمی اظهار داشت: به دنبال طرح چندین شکایت شهروندان تهرانی، مبنی بر انتشار تصاویر آن‌ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام با حساب کاربری جعلی که باعث بروز مشکلات خانوادگی و صدمه به موقعیت اجتماعی، خانوادگی و حیثیتی آن‌ها شده بود، کاراگاهان پلیس فتا موضوع را به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار دادند.

سرهنگ کاظمی در ادامه گفت: در بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد شگرد مجرم در تمامی پرونده‌های مطروحه به یک شیوه بوده و تمامی شکات با یکدیگر نسبت فامیلی دارند و این موضوع میتواند حکایت از آتش یک کینه خانوادگی داشته باشد.

وی ادامه داد: در مراحل تحقیقات، ظن پلس به فردی که خود نیز از شکات پرونده بود قوی شد و مشخص شد وی با ساخت یک حساب کاربری در اینستاگرام، اقدام به انتشار تصاویر خانوادگی بستگان و اقوام خود نموده و برای منحرف ساختن پلیس و ظن بستگان خود اقدام به طرح شکایت واهی کرده است.

وی تصریح کرد: متهم ضمن انکار جرم خود، با مشاهده ادله موجود، لب به اعتراف گشود و انگیزه اش را اختلافات مالی و انتقام جویی از اقوام و بستگان خود بیان کرد.

سرهنگ کاظمی  با بیان اینکه شهروندان می‌توانند موارد مشکوک را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های پلیسی اطلاع رسانی کنند، گفت:: کاربران هیچگاه اقدام به انتشار تصاویر و اطلاعات شخصی دیگران نکنند و ملزومات و قوانین فضای مجازی و حریم خصوصی افراد را رعایت نمایند تا در برابر قانون قرار نگیرند.