به گزارش افکارنیوز،

انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه معارفه استاندار تهران در جمع خبرنگاران بیان کرد: تهران مرکز تصمیم‌گیری کشور و بزرگ‌ترین شهر اجتماعی است. شهرهای استان تهران جمعیت زیادی دارند و جمعیت برخی شهرستان‌های آن معادل جمعیت یک استان کشور است.

وی افزود: بیشترین سازمان‌های مردم‌نهاد در این استان وجود دارد، و ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار کارگر بیمه شده در استان وجود دارند ضمن اینکه ۷۰۰ هزار نفر آن‌ها فاقد بیمه هستند.

بندپی با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در پایتخت گفت: حاشیه‌نشینی شرایطی فراهم کرده که باید اصولی به آن پرداخته شود و علاوه بر وجود آسیب‌های فراوان در تهران، این استان سرریز استان‌های دیگر نیز به شمار می‌آید و در وهله نخست باید چهره شهر تهران را از این آسیب‌ها دور کرد که از همه سازمان‌های مردم‌نهاد در این راستا کمک می‌طلبیم.

بندپی افزود: ظرفیتی که برای معتادان متجاهر در استان تهران فراهم شده ۱۵ هزار نفر است و علاوه بر این راهکارهایی با سازمان‌های مردم‌نهاد برای ساماندهی کودکان کار و متکدیان اجرایی می‌شود.

استاندار تهران با اشاره به اولویت اشتغال جوانان گفت: سالانه ۸۰۰  هزار تحصیل‌کرده وارد بازار کار می‌شوند که باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرد ضمن اینکه باید با کمک شهرداری و شورای شهر در زمینه موضوعات حمل و نقل و ترافیک عمومی و کاهش آلودگی هوا اقدامات مؤثری را پیگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری استاندار نماینده عالی نظام در هر استان است و بر این اساس هر ۳  ماه یک بار گزارشی از اقدامات را در رسانه ملی اعلام می‌کنیم تا مردم در جریان امور استان قرار بگیرند.

محسنی بندپی درخصوص تفکیک صف و ستاد گفت: در استان‌های دیگر استاندار نقش نماینده عالی دولت را دارد و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تولیت استاندار را بپذیرند اما در تهران به دلیل وجود وزارتخانه‌ها چسبندگی اداره کل‌ها به وزرا بیشتر است که باید صف و ستاد تفکیک شود تا نظارت عالی استاندار قابل رصد و پایش باشد.

وی با بیان اینکه متولی بافت فرسوده وزارت راه و شهرسازی است افزود: به عنوان استانداری بستر لازم را برای این امر فراهم می‌کنیم تا مانعی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی وجود نداشته باشد.

 محسنی بندپی در مورد تغییر مدیران و فرمانداران تأکید کرد: با همین تیم کار را به پیش می‌بریم و در حین کار آن‌ها را ارزیابی می‌کنیم تا امور پیش برود.

استاندار تهران در پایان بیان کرد: ۱۷ هزار کارگاه صنعتی در استان تهران وجود دارد که طبق تبصره ۱۶ در هر استان استانداران اجازه دارند در مورد هدفمندی یارانه‌ها اگر صرفه‌جویی صورت گیرد برای پروژه‌های عمرانی هزینه کنند؛ ما نیز تلاش داریم تا از این ظرفیت برای محرومیت‌زدایی و توسعه زیرساخت‌های استان تهران استفاده می‌کنیم.