به گزارش افکارنیوز،

پیمان صابریان اظهار داشت:درحال حاضر تعدادی اورژانس بانوان وچند کد مختص بانوان داریم که در صورت بروز عملیات‌های ویژه‌ای در تهران بهتر است با توجه به فرهنگ مردم و مسائل مختلف این عملیات‌ها توسط خانم‌ها انجام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم می‌توانند درصورت نیاز با تماس به سامانه ۱۱۵ اورژانس درخواست تکنسین خانم داشته باشند افزود:با توجه به ماموریتی که وجود داردو مکان که به مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ توسط مردم اعلام می‌شود و گزارش اولیه از فرد بیمار که به مرکز اعلام می‌شود مرکز اورژانس تصمیم می‌گیرد که کد بانوان به محل اعزام شده و عملیات امدادی انجام شود.

 صابریان با بیان اینکه با توجه به آغاز فصل زمستان، پدیده وارونگی  هوا و درنتیجه آلودگی هوا را در شهر تهران خواهیم داشت افزود: اورژانس پایتخت آمادگی لازم را برای استقرار تکسین‌ها در مواقع آلودگی را دارد.

وی افزود:این استقرار‌ها بستگی به میزان آلودگی هوا  دارد، مواقعی که به آلودگی  در شرایط بحرانی قرار می‌گیرد در تمام مکان‌های پرتردد و شلوع مثل میادین و چهارراه‌های بزرگ استقرار تکنسین داریم.

وی در ادامه به شهروندان تهران توصیه کرد:باتوجه به سرمای هوا و احتمال  ایجاد پدیده وارونگی هوا احتمال آلودگی هوا  از خروج بی مورد از خانه جلوگیری و تا آن جایی که می‌توانند از تردد بی جهت در معابر خودداری کنند.

صابریان گفت:استفاده ازسبزیجات و مواد غذایی سالم که حاوی ویتامین و آنتی اکسیدان هستند، همچنین مایعات فراوان به خصوص شیرو لبنیات می‌تواند تاثیر آلودگی روی انسان را کمتر کند.

رئیس اورژانس پایتخت با اشاره به اینکه در زمان آلودگی شدید هوا امدادگران اورژانس  از ساعت هشت صبح تا نه شب مستقر هستند افزود:هرکدام از شهروندان که در روز‌های آلوده احساس تنگی نفس، حالت تهوع و سردرد کردند بلافاصله به تیم‌های مستقر در این محل‌ها مراجعه کنند. اگر احتیاج به درمان سرپایی باشد همانجا توسط همکارانم در محل این درمان‌ها انجام می‌گیرد و درصورت لزوم شهروندان را به مراکز درمانی منتقل می‌کنند.