به گزارش افکارنیوز،

زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۹ ریشتر، «گیلانغرب» را به لرزه درآورد. این زلزله در ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه و در عمق ۱۰کیلومتری زمین رخ داد. 

بنا بر گزارش‌های دریافتی، این زمین لرزه در استان ایلام و حلبچه و زریان کردستان عراق و در نجف اشرف نیز حس شده است.

پس از این زمین‌لرزه، دو پس‌لرزه‌ به وقوع پیوست؛ پس‌لرزه اول با قدرت ۴.۱ و پس‌لرزه دوم در ساعت ۱۷:۲۴ دقیقه با قدرت ۳.۸ ریشتر در مرز مشترک ایران و عراق به وقوع پیوست.

تاکنون گزارشی در خصوص آسیب‌های احتمالی این زمین‌لرزه مخابره نشده، اما رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام ۵ تیم ارزیاب به منطقه خبر داده است. 

سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور نیز در ارتباط تلفنی با شبکه خبر سیما، تصریح کرد: کانون زلزله در منطقه‌ای خالی از سکنه بوده، اما با توجه به تاثیرپذیری روستاهای اطراف، تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند.

زلزله تا این لحظه خسارات جانی و مالی نداشته است

مدیرکل بحران استان کرمانشاه در کرمانشاه، در خصوص این زلزله عنوان کرد: شهر سومار در ۲۳کیلومتری شهر گیلانغرب مرکز زلزله ۵/۹ دهم ریشتری غروب امروز بوده است. این زلزله در ساعت ۱۷:۱۱ به وقوع پیوست که خوشبختانه هیچ مورد تلفات انسانی, اعم از فوتی و یا حتی زخمی نداشته‌ایم.

بالایی افزود: هیچگونه قطع خدمات و یا قطعی آب، برق،گاز و خطوط تلفن در این منطقه ایجاد نشده و شرایط کاملا عادی در منطقه حاکم است.

آب شرب شهرستان گیلانغرب گل آلود است/ دو تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گیلانغرب نیز در کرمانشاه گفت: در پی زلزله ۵.۹ ریشتری  عصر امروز در شهرستان گیلانغرب بلافاصله جلسه مدیریت بحران در این شهرستان تشکیل شد.

عباسی افزود: دو تیم ارزیاب جمعا برای بررسی به مسیر ۱۵ کیلومتری گیلانغرب اعزام کرده‌ایم و تا این لحظه گزارشی به جز گل آلود بودن آب شرب، مخابره نشده است؛ وضعیف آب تصفیه‌خانه شهرستان گیلانغرب نیز در دست بررسی است.

در سرپل‌ذهاب و قصرشیرین شرایط عادی است

رئیس جمعیت هلال احمر سرپل ذهاب نیز از عادی بودن شرایط این شهرستان خبر داد و به فارس گفت: در شهرستان سرپل ذهاب تا کنون هیچ گونه تخریب و یا مصدومیت اعلام نشده است و وضعیت فعلاً طبیعی و عادی است.

حیدری ادامه داد: زلزله در مرز سوسمار و شهرستان گیلانغرب بیشتر احساس شده و تیم‌های ارزیاب در حال بررسی موضوع هستند.

فرماندار قصرشیرین هم از نبود خسارت و تلفات انسانی خبر داد و گفت: مرکز این زلزله "مندلی" در مرز مشترک ایران و عراق بوده است، با وجود اینکه زمین لرزه در این شهرستان شدیداً حس شد، اما خوشبختانه تا این لحظه تلفات انسانی و خسارت مالی گزارش نشده است.

مجروحیت سطحی ۱۰ الی ۱۵ نفر در هنگام خروج از خانه 

سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در ارتباط تلفنی با خبر ساعت ۱۹ شبکه خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه کانون زمین لرزه خالی از سکنه است، هیچ گزارشی از وقوع تلفات و مصدومیت نداشته‌ایم، اما طبیعتا در زلزله مردم دچار وحشت می‌شوند، لذا تعداد کمی در حد ۱۰ الی ۱۵ نفر هنگام خروج از منزل دچار جراحت شده‌اند که تیم‌های اورژانس در منطقه آنها را سرپایی مداوا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: آب، برق، گاز و مخابرات منطقه هیچ مشکلی ندارد و همه راههای ارتباطی نیز باز است، اما تیم‌های ارزیاب و امداد و نجات در منطقه حضور دارند که اگر گزارش جدیدی دریافت شود، حتما اطلاع‌رسانی می‌شود.