به گزارش افکارنیوز،

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: یکی از دلایل گرانی گوشت، کشتار گله‌های گوسفند مولد است.

محمد علی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران ، با اشاره به گرانی افسار گسیخته قیمت گوشت اظهار کرد: در حال حاضر به حد کافی گوشت به کشور وارد می‌شود و کمبودی از حیث تولید این محصول نداریم و برآوردهای ما حکایت از آن دارد که حتی مازاد بر نیاز گوشت در کشور تولید می‌شود.

وی افزود: عدم توزیع مناسب و برخی گذرگاه‌ها باعث شده که گوشت وارداتی به نحوی توزیع شود که به دست مصرف کنند واقعی نرسد لذا ما سازوکاری را طراحی کرده‌ایم تا با راهبردی علمی به جای آنکه مردم در صف‌های طویل گوشت بایستند این محصول مستقیما در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد.

اسفنانی تصریح کرد: ما بازرسی‌های خود را افزایش داده‌  و از توان قوه قضاییه بهره گرفته‌ایم و اکنون 10 واحد گشت مشترک همراه با کارشناسان سازمان‌های مرتبط در سطح شهر و مراکز توزیع گوشت گشت زنی می‌کنند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که مقدار قابل توجهی از گوشت در برخی از مراکز احتکار می‌شود البته اخیرا یک محموله یک تنی گوشت کشف و میان مردم توزیع شد لذا هر جایی که احساس کنیم که ممکن است در روند توزیع مانع تراشی شود بلافاصله حضور پیدا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه دیده می‌شود که گوشت مورد نیاز مردم در رستوران‌ها به مقادری بسیار زیاد توزیع می‌شود لذا اگر مواردی دال بر توزیع انبوه غیر متعارف گوشت در رسانه‌ها مشاهده کنیم قویا با این موضوع برخورد خواهیم کرد و آن را میان مردم توزیع می‌کنیم.

اسفنانی تاکید کرد: یکی از دلایل قیمت گوشت کاهش تولید در چند سال اخیر است چرا که بسیاری از چراگاه‌های به طور کامل خشک شده و گله‌های گوسفند به دلیل عدم امکان تعریف به کشتارگاه‌ها سپرده شده‌اند تا جایی که حتی گوسفندان مولد نیز به کشتارگاه‌ها تحویل داده شده‌اند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: بخشی از دام زنده و مولد کشور نیز از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: اکنون حدود دو برابر مصرف مورد نیاز گوشت در داخل کشور وجود دارد و یکی از عمده دلایل افزایش بی رویه گرانی گوشت احساس نگرانی مردم و خرید مازاد بر نیاز مردم است.

اسفنانی ادامه داد: کار مثبتی که قرار است وزارت جهاد کشاورزی انجام دهد این است که گوشت را به صورت دام زنده وارد کشور کند که این امر باعث توزیع مناسب‌تر خواهد شد البته یکی از دلایل گرانی گوشت نیز خلا قانونی است.