به گزارش افکارنیوز،

ساده‌ترین راه تغییر فضای داخل خانه که هیچ هزینه‌ای برایتان ندارد تغییر دکوراسیون وسایلی است که در حال حاضر وجود دارند. تمام خرت و پرت‌ها را در نظر بگیرید، از کتابخانه و قاب عکس و تابلو‌ها گرفته تا کوسن‌ها و گلدان‌ها. شاید هر کدام از این وسایل بتوانند در جای دیگری جلوه‌ی بهتری پیدا کنند و در ترکیب با نور‌های مختلف، زیباتر خودنمایی کنند. حتی اگر این اتفاق هم نیفتد، باز هم یک جابجایی ساده، حس و حال فضای خانه را تازه خواهد کرد.

خُرد و ریز‌های دکوری جدید بخرید

خرد و ریز‌های جالب و زیبای زیاد برای آشپزخانه وجود دارد که قیمت مناسبی هم دارند؛ سبد میوه برای روی کانتر، جای قاشق و چنگال و حتی استکیر‌ها مگنت با طرح‌های فانتزی و شاد شاید کوچک به نظر برسند، اما تاثیر زیادی روی تازه کردن فضای آشپزخانه دارند. می‌توانید چراغ خواب کنار تخت‌تان را عوض کنید یا حتی یک لامپ با رنگی جدید برای چراغ خواب قبلی‌تان بگذارید. می‌توانید برای دستشویی حوله از رنگی بخرید که تا به حال نداشته‌اید. برای اتاق نشمین و غذا خوری‌تان هم می‌توانید با تغییر رنگ نور چراغ‌ها تحولی در فضا ایجاد کنید.

ایده‎های کم خرج برای چیدمان منزل در نوروز ۹۸

یک فضای ورزشی درست کنید

فضای کوچکی هم برای رسیدن به هدف‌تان در سال جدید در نظر بگیرید. شاید شما هم مثل خیلی‌های دیگر تصمیم گرفته‌اید در سال جدید با سبک زندگی سالم‌تر، تندرست‌تر و متناسب‌تر باشید. پس چه خوب است که فضایی را برای ابزار‌های ورزشی‌تان در نظر بگیرید. با این کار تشویق می‌شوید که حتما هر روز چند دقیقه هم که شده از این قسمت دوست داشتنی خانه‌تان استفاده کنید. بسته به شرایط خانه‌ی شما این فضا می‌تواند کنار پنجره و مشرف به فضای سبز یا خیابان و یا مقابل تلویزیون باشد تا هنگام ورزش، حوصله‌تان هم سر نرود.

ایده‎های کم خرج برای چیدمان منزل در نوروز ۹۸

وسایل چوبی‌تان را خودتان رنگ کنید

تروتازه کردن وسایل چوبی که دارید یکی از ارزان‌ترین و موثرترین کار‌ها برای متناسب کردن محیط خانه به حال و هوای سال جدید است. شاید این کار چندان ساده نباشد، اما ارزش وقت گذاشتن را دارد.

یک لباس کهنه تن‌تان کنید و قلمو به دست بگیرید و از تخیل‌تان استفاده کنید. تمام وسایل چوبی‌تان را می‌توانید خودتان در خانه نو کنید و روحی تازه به آن‌ها بدهید تا آن‌ها نیز جانی تازه به خانه‌تان بدهند. تعمیر و نوسازی هر انچه در حال حاضر دارید، مقرون به صرفه‌ترین کاری است که می‌توانید برای بهتر کردن حال و هوای خانه انجام دهید.

گوشه‌ای برای سکوت و آرامش در نظر بگیرید

اتاقی یا گوشه‌ای از خانه را به فضایی رویایی برای سکوت و خلوت کردن با خودتان اختصاص دهید که نیاز به هزینه کردن هم ندارد. میز کوچکی با یک رومیزی زیبا انتخاب کنید، چند شمع روی آن قرار دهید و بالش راحتی روی زمین یا مبل بگذارید و هر روز از این دنیای کوچک و آرام خود لذت ببرید.

 

ایده‎های کم خرج برای چیدمان منزل در نوروز ۹۸

رنگ غالب اتاق نشیمن را تغییر دهید

‌می‌توانید متناسب با تغییر فصل، طیف رنگ‌ها و سایه‌های فضایی از خانه که بیشتر در آنجا وقت می‌گذرانید را تغییر دهید و با دقت و سلیقه، چند اکسسوری با رنگ متضاد به اتاق اضافه کنید. مثلا به طیف رنگ نارنجی با چند وسیله‌ی دکوری به رنگ قهوه‌ای فکر کنید، زیبا نیست؟

ایده‎های کم خرج برای چیدمان منزل در نوروز ۹۸

در‌های داخل خانه را تغییر رنگ دهید

لزومی ندارد در‌های داخل خانه همیشه سفید باشند. می‌توانید از یک رنگ شاد و روشن برای رنگ کردن در‌های داخل فضای خانه استفاده کنید یا اینکه فقط چارچوب‌ها را رنگ بزند.

ایده‎های کم خرج برای چیدمان منزل در نوروز ۹۸

جای تابلو‌های هنری‌تان را تغییر دهید

اگر سالهاست گالری کوچکی روی یکی از دیوار‌های خانه درست کرده‌اید و قصد ایجاد تغییراتی هم دارید می‌توانید چیدمان آن‌ها را تغییر بدهید. مثلا بزرگ‌ترین تابلو را به تنهایی روی یک دیوار بزنید و بقیه را روی دیواری دیگر و یا اگر تا به حال چنین بوده، همه را به صورت گروهی روی یک دیوار بزنید.

اجازه دهید نور بیشتری وارد خانه شود

پنجره‌ها را باز کنید! البته منظور این نیست که بگذارید هوای بیرون به داخل بیاید. پرده‌ها را سبُک‌تر کنید و آویزه‌های اضافی را از روی پرده بردارید تا نور بیشتری وارد خانه شود.

ایده‎های کم خرج برای چیدمان منزل در نوروز ۹۸