گروه اجتماعی- بسیاری از افراد در طول رژیم غذایی فقط به کاهش وزن فکر می کنند.با این حال حفظ وزن از دست داده بسیار دشوارتر می باشد.در طول رژیم هر چقدر کالری کمتری در یافت کنید ،حفظ وزن از دست داده نیز دشوار خواهد بود.اگر در طول رژیم غذایی فرد از غذاهایی که دوست دارد منع شود ،پس از اتمام رژیم به سمت آن ها کشیده می شود.به همین دلیل غذاهایی را که دوست دارید ،گاهی به رژیم غذایی خود اضافه کنید حتی اگر کالری آن ها بالا باشد.

به گزارش افکارنیوز، همه چیز در مغز شما شروع می شود اگر هدف از دست دادن وزن در رژیم غذایی باشد، مغز بعد از رسیدن به هدف، شما را ترغیب به مصرف بیشتر مواد غذایی می کند.. رفتار نادرست و منفی خوردن افزایش می یابد. با این حال، هنگامی که هدف به دست آوردن عادات غذایی سالم است، عادت های سالم ادامه خواهند یافت حتی اگرکاهش وزن هدف قرار گیرد.

حالا که دوباره خوش اندام شدید، وقت آن است که از افزایش وزن‌تان جلوگیری کنید و بدن جدیدتان را حفظ کنید. احساس فوق‌العاده ای است که یک جفت شلوار جین قدیمی که سال‌ها پیش می‌پوشیدید، حالا اندازه‌تان است.

با این‌حال اگر مراقب نباشید، ممکن است متوجه شوید که به آرامی نیم یا یک کیلوگرم وزن اضافه کرده‌اید. برای جلوگیری از این افزایش وزن راه‌هایی وجود دارد. در اینجا نکاتی برای حفظ کردن وزنی که قبلا کم کرده‌اید، بیان می‌کنیم:

 

صبح زود از خواب برخیزید.

تنظیم زمان خواب و زود بلند شدن در هنگام صبح یک عادت  مهم در رابطه با کنترل وزن و سلامت است.کسانیکه که شب ها بین ساعات 12-1 می خوابند و صبح ها ساعت 6-8 از خواب بلند می شوند دارای عادات تغذیه ای سالم تری هستند.

 

 قرص ویتامین مصرف نکنید.

 

بعضی از ویتامین ها و مواد معدنی باعث تغییر  متابولیسم می شوند و برخی دیگر بر روی اشتها اثر می گذارند.به عبارت دیگر، کمبود ویتامین و مواد معدنی بر کنترل وزن اثر منفی دارد.

میان وعده های سالم و وعده های غذایی کوچک تر بخورید


با خوردن اسنک های سالم از افزایش وزن تان جلوگیری کنید. پنیر کم کالری، ماست، میوه و سبزیجات، گزینه های بسیار خوبی برای میان وعده هستند. همچنین خوردن سه وعده ی غذایی کوچک تر در روز، بهتر از مصرف وعده های غذایی بزرگ تر، به تنظیم وزن شما کمک می کند.

هیدراته بمانید


هیدراته ماندن، بخش مهمی از حفظ وزنی است که از دست داده اید. هیدراتاسیون به سالم ماندن شما کمک می کند. ایده ی خوبی است که ۸ لیوان آب در روز بنوشید. آب با فعال نگه داشتن متابولیسم تان، به شما کمک می کند که کالری بسوزانید. سعی کنید، از مصرف نوشیدنی های ورزشی و حتی آبمیوه اجتناب کنید. آن ها نیز محتوای قند بالایی دارند.


به ورزش ادامه دهید


حتی اگر در باشگاه ورزش می کنید، ایده ی خوبی است که از هر فرصتی که دارید، برای ورزش کردن استفاده کنید. سستی و تنبلی در ورزش کردن، بعد از کاهش وزن، کار آسانی است. شما می توانید با استفاده از پله ها به جای آسانسور، وزن جدیدتان را حفظ کنید.