به گزارش افکارنیوز،

سردار عزیزاله ملکی گفت: مأموران مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی یک باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر که در استان هرمزگان و استان‌های همجوار فعالیت داشتند، شناسایی کردند.

وی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد اعضاء این باند، افزود: تقسیم کار در قالب گروه‌های سازمان یافته به گونه‌ای بود که از ابتدا ارتباط با صاحبان و فروشندگان اصلی مواد مخدر در پاکستان با هماهنگی سرشبکه بوده و مراحل انتقال آن به کشور و سرانجام انتقال وجوه به دست آمده به حساب اعضاء شبکه در داخل و خارج کشور به طور سیستماتیک در قالب این گروه‌ها صورت می‌پذیرفته و این روند تا انتهای فرآیند تصفیه مالی و تبدیل به دارایی‌های دیگر (پولشویی) ادامه داشته است.

فرمانده انتظامی هرمزگان ادامه داد: مأموران با تشکیل اکیپی مجرب در یک عملیات ضربتی ۵ نفر از اعضاء این باند را دستگیر که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: با بررسی‌های دقیق توسط کارآگاهان پلیس آگاهی و بهره گیری از شیوه‌های نوین پلیسی، مشخص شد گردش مالی بسیار زیاد این باند سازمان یافته از طریق حساب‌ها و کارت‌های افرادی بعضا با سن و سال کم و بی بضاعت با مدیریت و هماهنگی متهمان دستگیر شده، صورت گرفته است.

سردار ملکی اذعان کرد: نامبردگان در دفاع اولیه علت جابه جایی این وجوه به میزان یک هزار میلیارد ریال را خرید و فروش شتر عنوان کردند که با انجام تحقیقات میدانی و بررسی‌های دقیق انجام شده، مستندات لازم در خصوص ادعای کذب متهمان جمع آوری و به اطلاع مقام قضائی رسید.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: با توجه به دلایل و مدارک موجود و تجزیه و تحلیل صورت گرفته بر روی حساب‌ها و ردیابی وجوه، از سوی مقام قضائی برای متهم ردیف اول قرار تأمین به اتهام معاونت در پولشویی و برای ۴ متهم دیگر قرار تامین به اتهام پولشویی صادر و روانه زندان شدند.