به گزارش افکارنیوز،

علیرضا رشیدیان یکشنبه شب در جریان بازدید از ایستگاه‌های حمل و نقل درون شهری در مکه مکرمه اظهار کرد: خدمات حمل و نقل درون شهری در ۱۸ خط فعال شده و این خدمات در روز‌های آتی و با افزایش آمار زائران مستقر در این شهر به ۱۹خط ارتقا یافته و پس از آن تعداد اتوبوس‌ها افزایش می‌یابد.

به گفته وی در مجموع ۱۹ خط برای تردد حجاج ، امسال برنامه ریزی و با شماره مشخص شده‌اند و زائران می‌توانند از سیستم حمل و نقل درون شهری برای تردد به مقصد استفاده کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در حال حاضر ۱۸ خط در نقل درون شهری مکه فعال شده‌اند و در روز‌های آتی تعداد خطوط به ۱۹ خط و سپس تعداد اتوبوس‌ها افزایش می‌یابد.


رشیدیان با بیان اینکه اتوبوس‌های تدارک شده در حمل و نقل درون شهری زائران ایرانی، جدید و با کیفیت است، افزود: با توجه به قرارداد‌هایی که برای در اختیار گرفتن اتوبوس‌ها بسته شده است، امسال شاهد ارتقای کیفیت ناوگان حمل و نقل درون شهری زائران ایرانی نسبت به سنوات قبل هستیم.


وی اظهار کرد: در زمان پیک حضور زائران در مکه تمامی ۳۰۱ دستگاه اتوبوس وارد مدار خدمت‌رسانی می‌شوند.


رئیس سازمان حج و زیارت به بازدید صورت گرفته از ایستگاه‌های حمل و نقل درون شهری و آمادگی ناوگان برای خدمت‌رسانی به حجاج اشاره و عنوان کرد: با توجه به نظمی که در ایستگاه‌ها ایجاد شده این ظرفیت برای ارائه خدمات در خور شأن حجاج فراهم است.


رشیدیان با اشاره به برنامه ویژه‌ای که در راستای تحقق حج هوشمند در دست پیگیری است، گفت: در حوزه حمل و نقل درون شهری به این منظور برخی از اتوبوس‌های این ناوگان را به سیستم «جی پی اس» مجهز شده‌اند تا طی مسیر زائران قابل دسترسی باشد.


رشیدیان اظهارکرد: با اقداماتی که آغاز شده در سال‌های آینده می‌توان با تجهیز اتوبوس‌های بیشتر حمل و نقل درون شهری، زمان تردد اتوبوس‌های در طول مسیر را به زائرانی که در هتل منتظر جابه‌جایی و حرکت به سمت قصد خود هستند، اطلاع رسانی کرده و آن‌ها با این برنامه از زمان ورود اتوبوس‌های بعدی برای انتقال مطلع می‌شوند.