به گزارش افکارنیوز،

اکبر رضایی با اشاره به آمار ورود زائران به این شهر گفت: برخی از زائران که مدینه قبل محسوب می‌شوند، بعد از حضور در مدینه منوره و انجام عبادات و زیارت عازم مکه مکرمه شده اند.

اخبار اجتماعی- وی خاطرنشان کرد: اعزام زائران مدینه قبل به مکه مکرمه از روز شنبه ۲۲ تیر آغاز شده است و این اعزام‌ها همچنان و با توجه به اقامت آن‌ها در مدینه منوره، ادامه دارد.

رئیس ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه تصریح کرد: تاکنون ۱۹ هزار و ۵۵۲ نفر از زائران مدینه قبل در قالب ۱۳۸ کاروان وارد مکه مکرمه شده اند و این اعزام‌ها به ترتیب در حال انجام است.

به گفته وی، انتقال زائران مدینه بعد نیز از ایستگاه‌های پروازی کشورمان به فرودگاه جده از تاریخ دوشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده و همه روزه پرواز‌ها تا انتقال همه زائران مدینه بعد ادامه دارد.

رضایی عنوان کرد: تا پایان وقت امروز دوشنبه ۱۴ هزار و ۳۶۱ نفر از زائران مدینه بعد در قالب ۹۸ کاروان وارد سرزمین وحی شده اند؛ این افراد بعد از پیاده شدن در فرودگاه جده به جحفه عزیمت کرده و بعد از احرام بستن وارد شهر مکه مکرمه می‌شوند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۳۳ هزار و ۹۱۳ نفر در قالب ۲۳۶ کاروان از زائران مدینه قبل و مدینه بعد وارد مکه مکرمه شده اند و در روز‌های آتی بر حضور زائران در این شهر افزوده می‌شود.

رضایی شرایط زائران حاضر در مکه مکرمه را مطلوب دانست و شرایط عملیات و اجرای آن ابراز رضایت کرد.