به گزارش افکارنیوز،

 فقیهی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: از ابتدای ایام حج تا کنون ۲ هزار و ۶۳ نفر از زائران و حجاج کشورمان به علل مختلف در مرکز پزشکی حج و نیز بیمارستان‌های سعودی در مکه و مدینه بستری و تحت درمان قرارگرفتند.

اخبار اجتماعی-وی گفت:از این تعداد یک هزار و ۷۷۱ بیمار زائر در مرکز پزشکی حج و زیارت بستری شدند و ۲۹۲ نفر دیگر از حجاج دربیمارستان‌های سعودی تحت درمان قرار گرفتند.

 رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: از کل زائران بستری در بیمارستان‌های سعودی ۲۴۷ نفر در مکه و ۴۵ نفر دیگر در مدینه بستری و درمان شده اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز ۹ نفر در بیمارستان سعودی و هفت نفر از حجاج هم در بیمارستان مرکز پزشکی حج بستری هستند.

 رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در ادامه با اشاره به اینکه مجموع زائرانی که در حج امسال تا کنون به علل مختلف فوت کرده اند هم تاکنون ۱۵ نفر است که از این تعداد ۱۱ نفر مرد و ۴ نفر دیگر زن بوده اند.

وی در ادامه آمار ویزیت‌های عمومی انجام شده در مطب‌های مکه و مدینه را طی این مدت در مجموع ۳۰۱ هزارو ۸۳۵ مورد ذکر و بیان کرد: از این تعداد ۲۸۱ هزار و ۳۷۰ مورد این ویزیت‌های عمومی در مکه و ۲۰ هزار و ۴۶۵ مورد در مدینه انجام شده است.

فقیهی افزود: علاوه بر این طی این ایام ۳۷ هزار و ۱۶۱ مورد ویزیت تخصصی هم در مدینه و مکه انجام شده است که ۳۰ هزار و ۶۲۴ مورد آن در مکه و مابقی در مدینه انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت حجاج ما مطلوب است، افزود: امید است طی حجاج ما طی روز‌های آتی در سلامت و صحت به موطن خود بازگردند.