به گزارش افکارنیوز،

در بیستمین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل رویان، موضوع حفظ باروری در کودکان و افراد نابالغ و ناباروری و سلامت جنسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اخبار اجتماعیدکتر فیروزه غفاری امروز در نشست خبری کنگره و جشنواره بین المللی رویان گفت: از ۵۰۳ طرح ارسالی به دبیرخانه جشنواره رویان، ۲۹۲ مقاله مربوط به پزشکی تولیدمثل بوده است.

وی افزود: از این مقالات برگزیده ۴۵ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۴۲ مقاله به صورت پوستر پذیرفته شده اند که در این سمینار سه روزه مطالب ارائه می‌شوند.

 غفاری با بیان اینکه ۱۰ سخنران خارجی از کشور‌های آمریکا، استرالیا و اروپا در این سمینار خواهیم داشت، گفت: ۵۰ سخنران مدعو نیز در این سمینار سه روزه سخنرانی خواهند کرد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ باروری در کودکان و افراد نابالغ افزود: با توجه به بهبود چشمگیر روش‌های درمان بیماری‌های بدخیم در کودکان با افزایش کارآیی روش‌های شیمی درمانی، میزان بهبود و بقای این بیماران افزایش یافته، ولی گاهی درمان بدخیمی غدد مسئول تولید مثل، کودکان را با مشکل مواجه می‌کند.

دبیر علمی بیستمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل رویان افزود: به دلیل اهمیت حفظ باروری در کودکان در سنین بزرگسالی درصدد آمدیم یکی از نشست‌های تخصصی کنگره پزشکی تولیدمثل را به موضوع حفظ باروری در کودکان و افراد نابالغ اختصاص دهیم.

وی تأکید کرد: در این نشست تخصصی اساتیدی از کشور دانمارک، این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهند.

غفاری با اشاره به موضوع نشست گفت: همچنین تأثیر دارو‌های شیمی درمانی با روش‌های درمان بدخیمی بر دستگاه تولیدمثل کودکان، مسائل اخلاقی و قانونی در حوزه حفظ باروری در کودکان، از موارد علمی مطرح شده در این نشست به شمار می‌رود.

وی با اشاره به دیگر موضوع مهمی که در بیستمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل رویان مطرح می‌شود، گفت: از دیگر مواردی که معمولا فراموش شده، بررسی زوج نابارور و توجه به سلامت جنسی است، از این رو درصدد آمدیم که یک بخشی از این کنگره را به ناباروری و سلامت جنسی اختصاص دهیم.

غفاری با بیان اینکه سلامت جنسی و ناباروری از جنبه‌های مختلف در این کنگره مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: همچنین نقش ویتامین دی در باروری از دیگر موضوعات ما در این کنگره به شمار می‌رود.