به گزارش افکارنیوز،

رئیس کمیته بودجه شهرداری تهران بر لزوم کسب نظر مردم ری در مورد جدایی این شهر از تهران در قالب یک "پرسمان محلی" تاکید کرد.

اخبار اجتماعی-مجید فراهانی در مورد طرح جدایی ری از تهران که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، گفت: در حال حاضر مناطق جنوبی تهران از جمله ری، بیش از میزان درآمدشان از شهرداری  بودجه دریافت می کنند و شهرری بعنوان یک منطقه "بودجه گیرنده" شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرری بیش از آنکه درآمد  داشته باشد، بودجه دریافت می کند، اشاره کرد: در سال جاری درآمد منطقه بیست  ۲۰۷ میلیارد تومان بود اما  بودجه اختصاص یافته برای هزینه در منطقه ۲۶۲ میلیارد تومان است و نگران هستیم که اگر ری از تهران جدا شود، عملا مسیر بودجه‌های عمرانی آن خصوصا در بخش مترو متوقف شود.

فراهانی گفت: دقت داشته باشید که  اگر ری از تهران جدا شود،  عملا به شکل قانونی تهران نمی‌تواند بودجه ای به آن اختصاص دهد و شهرری هم با توجه به درآمدش قطعا نمی‌تواند فراتر از پرداخت حقوق و دستمزد و پیگیری امور جاری کار دیگری کند.

فراهانی با تاکید بر اینکه نظر مردم ری در خصوص جدایی از تهران، بسیار مهم است، گفت: بسیار ی از مناطق جنوبی شهر تهران همچون شهرک رسالت، شهرک‌های حریم مناطق 15 و 18 و... که از تهران جدا شدند، مجددا  خواستار الحاق دوباره به تهران هستند.

این عضو شورای شهر تهران افزود: هر گونه تصمیم‌گیری در مورد ری باید منوط به کسب نظر مردم محلی از طریق برگزاری "پرسمان محلی" با موضوع  جدایی ری از تهران باشد تا ببینیم چه تعداد موافق جدایی و چه تعداد مخالف هستند چراکه مدیران شهری تنها دغدغه شان پاسخ به مطالبات مردم است و نمایندگان مردم پیش از هرگونه اقدام لازم است خرد جمعی مردم منطقه را احصا و بر اساس آن حرکت کنند.