به گزارش افکارنیوز،

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز و فردا جوی آرام و پایدار در اغلب مناطق کشور همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

اخبار اجتماعیوی افزود: از اواخر وقت فردا با نفوذ سامانه بارشی، بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق در جنوب و جنوب غرب کشور آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: با تقویت سامانه بارشی روز دوشنبه در جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور رگبار و رعدوبرق و در برخی نقاط با تگرگ و در استان‌های واقع در امتداد رشته کوه زاگرس، مرکز و شمال غرب کشور بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه در سواحل مرکزی و غربی خزر بارش باران داریم.

ضیائیان اظهار داشت: روز سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور بارندگی وجود دارد و در مناطق جنوبی به شکل باران و رعدوبرق و در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است.

روز چهارشنبه در نیمه شرقی کشور بارش برف و باران و در شمال غرب و مرکز کشور بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه خلیج فارس‌ و روز سه شنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج است.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود، روز دوشنبه آسمان تهران صاف است و روز سه‌شنبه آسمان تهران ابری و بارانی است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 11 و 3 درجه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای استان گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.