به گزارش افکارنیوز،

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، با اشاره به سوخت در نظر گرفته شده برای مد‌های مختلف حمل و نقلی در کشور، گفت: سوخت در مد‌های مختلف حمل و نقلی چه تاکسی‌های رسمی، آژانس ها، سرویس مدارس و همچنین تاکسی‌های اینترنتی به اندازه کافی تخصیص داده شده است.

اخبار اجتماعی - وی با بیان اینکه در حوزه تاکسی‌های آنلاین متناسب با پیمایشی که انجام شده شارژ کارت سوخت تا سقف ۳۰۰ لیتر کفایت می‌کند، افزود: این سهمیه حتی برای ناوگانی که تمام وقت خدمات رسانی می‌کند نیز کفایت می‌کند.

دوگانه سوز کردن ناوگان حمل و نقلی فقط در مراکز مورد تایید

ضامنی با اشاره به فرآیند دوگانه سوز شدن ناوگان حمل و نقل عمومی ، گفت: این فرآیند تعریف شده و استاندارد مشخصی دارد که از سوی وزارت نفت تدوین شده است.

وی ادامه داد: در پی استاندارد‌های تعریف شده برای دوگانه سوز کردن ناوگان حمل و نقلی برخی مراکز صلاحیت داشته که در نهایت فعالیت آن‌ها منجر به نشان استاندارد سازمان استاندارد می‌شود.

ضامنی با بیان اینکه خودرو‌هایی که در فرآیند رسمی اقدام به دوگانه سوز کردن می‌کند ایمن خواهند بود، تصریح کرد:، اما برخی زیر پله‌ها اقدام به دوگانه سوز کردن ناوگان می‌کنند که این اماکن خارج از ضابطه و نظارت بوده و خطرات احتمالی بسیاری نیز خواهد داشت.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور یادآور شد: در خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید شده از مجرای اعلام شده که هزینه آن را هم دولت تقبل کرده دوگانه سوز کردن خودرو انجام شود.