به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد حشمتی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن با اشاره به حضور مردم در این راهپیمایی اظهار کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی امسال مانند سالهای گذشته موجب مسرت ما و همه مردم ایران است. این حضور مردم برای مسئولان تکلیف مضاعف ایجاد می‌کند که بیش از پیش خدمت کنند و در راستای حل مشکلات آنها به‌ویژه مشکلات اقتصادی گام بردارند.

اخبار اجتماعی -​ رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: انصافا باید همه خدمتگذاران و کارگزاران نظام تلاش کنند مشکلات مردم رفع شود و همه نیرو و عزم خود را برای حل مشکلات به کار بگیرند. 

حشمتی همچنین افزود: این حضور مردم سیلی محکمی بر دهان استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا خواهد بود و بار دیگر تلاشهای استکبار را برای جدا کردن مردم از نظام به سخره کشیده است. 

رئیس کل دادگستری تهران در پاسخ به سوالی درباره اقدامات این دادگستری برای مقابله با گرانی و افزایش قیمت کالاها به‌ویژه خوردو که رئیس قوه قضائیه نیز روز گذشته نسبت به این موضوع انتقاد کرد گفت:  همین تذکر قوه‌قضائیه واکنش‌هایی را نیز در پی داشته و مسئولان دستگاه‌های مرتبط مانند تعزیرات و دستگاه قضایی پیام را گرفته‌اند که باید برای جلوگیری از افزایش قیمتها اقدام کنند.

حشمتی ادامه داد: نگرانی مردم نیز واقعا همین مسئله افزایش قیمتهاست به‌ویژه اینکه به پایان سال نیز نزدیک شده‌ایم و باید برای مقابله با گرانی‌ها اهتمام لازم بین دستگاه‌های مسئول ایجاد شود.

وی افزود: دادگستری کل استان تهران از همه ابزارهای قانونی خود برای مبارزه با افزایش قیمت کالاها استفاده می‌کند تا فضای گرانی ایجاد نشود. 

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین درباره عملکرد دادگستری استان تهران در خدمت‌رسانی به مردم گفت: اقداماتی که تاکنون انجام شده بسیار ناچیز است و باید بیش از اینها به مردم خدمت کرد و کارهایی که صورت گرفته شاید راضی کننده نباشد و باید بیشتر از اینها تلاش کنیم و ظرفیت آن نیز موجود است.

حشمتی  ادامه داد: اقداماتی را برای کاهش اطاله دادرسی، تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به مشکلات مردم آغاز کرده‌ایم که امیدواریم به ثمر بنشیند و موجب رضایت مردم شود.