به گزارش افکارنیوز،

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: متاسفانه تعداد افرادی که بر اثر بیماری ویروس کرونا در قزوین فوت کرده‌اند به ۷ نفر رسید.

اخبار اجتماعی- وی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ نفر دیگر به جمع مبتلایان به کرونا در استان قزوین اضافه شده‌اند که تعداد مبتلایان این بیماری در قزوین را به ۸۰ نفر رسانده است.

نامدار عنوان کرد: با اقدامات انجام شده از سوی کادر پزشکی استان قزوین ۱۹ نفر نیز  در قزوین درمان شده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد این آمار در قزوین جدی نگرفتن خطرات این بیماری توسط مردم است است و اگر مردم اصول بهداشتی را رعایت نکنند این آمار بدون شک افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اضافه کرد: بهترین راه مبارزه با این بیماری در خانه ماندن مردم به مدت یک هفته تا دو هفته است و اگر این اتفاق رخ دهد چرخه انتقال قطع و شاهد مدیریت بیماری خواهیم بود.

وی گفت: نکته قابل ذکر این است که آمار ۸۰ نفر مرتبط با افرادی است که در بیمارستان ثبت شده است و خیلی از افراد ناقل این بیماری هستند و با این تصور که یک سرماخوردگی ساده است در خیابان به راحتی تردد میکنند .

نامدار ادامه داد: این افراد بعد از مدتی خوب خواهند شد و مشکلی نخواهند داشت اما اگر این ویروس از آنها به افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند منتقل شود بدون شک برای آنها مشکل ایجاد خواهد کرد.

وی بیان کرد: برای همین نکته تأکید داریم که بهترین کار در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان یادآور شد: با همکاری و همراهی همگانی می‌توان این بیماری را متوقف کرد  و امیدواریم این اتفاق به زودی روی دهد.