به گزارش افکارنیوز،

مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران ، در خصوص توصیه‌نامه منتشر شده خود توضیحاتی ارائه کرد.

اخبار اجتماعی- متن این بیانیه جدید به این شرح است:

بسمه تعالی

ضمن عرض سلام، احترام و تبریک اعیاد رجبیه مخصوصاً میلاد با سعادت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام و گرامیداشت مقام پدر.

با توجه به سوالات و درخواست‌های مکرر ائمه محترم جماعات و نمازگزاران به اطلاع عموم مومنین می‌رساند:

توصیه‌نامه منتشر شده در پی ابتلاء بعضی از نمازگزاران و ائمه محترم جماعات به بیماری کرونا و توصیه‌های مسئولین وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا و برخی مسئولین و ناظر به وضعیت مساجد در شرایط کنونی شهر و استان تهران است و این توصیه‌نامه همانطور که از اسمش پیداست، توصیه‌ای بوده و الزامی برای مساجد کل کشور ایجاد نخواهد کرد.

مرکز رسیدگی به امور مساجد تاکید می‌کند درب مساجد در اوقات شرعی باز است و اکثریت قریب به اتفاق  ائمه جماعات در مساجد، این کانون‌های توحیدی معرفتی حضور دارند و نماز جماعت با توجه به درخواست‌های مکرر ائمه جماعات و عموم متدینین و اهل مسجد به‌حمدالله در بسیاری از مساجد استان و کشور با رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی وزارت بهداشت و مرکز رسیدگی به امور مساجد (در اقل وقت) دایر است و این کانون امن الهی همچنان در این شرایط حساس، ملجاء و پناه همه اقشار جامعه است.

باز تاکید می‌شود برگزار نشدن نماز جماعت در شرایط فعلی منوط به  تشخیص و تصمیم امام جماعت، هیئات امنا و بسیج مساجد و تائید مرکز رسیدگی به امور مساجد است. امور مساجد الزامی در این زمینه مطرح نکرده است.

خواهشمند است توصیه‌های بهداشتی و ایمنی را در برگزاری نمازهای جماعت و کلیه برنامه‌های جمعی رعایت کنیم و اگر قادر به رعایت این نکات نیستیم، حتی‌الامکان فعلا  از برگزاری برنامه‌های جمعی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خودداری کنیم.

توفیقات روز افزون همه عزیزان و خدمتگزاران به مساجد را از خداوند متعال خواهانیم.

امیدواریم با ریشه کن شدن این ویروس منحوس، شاهد اجتماعات پرشورتر از گذشته در مساجد، مصلاها و مراکز دینی مذهبی در سراسر ایران عزیزمان باشیم.