اخبار اجتماعی-  طی دو روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آرام بوده و روند افزایش دما حاکم است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه خواهیم بود.

به گزارش افکارنیوز، در جنوب‌شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۶۱ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۷۲ قرار داشت و کیفیت هوای تهران قابل قبول بود.

کیفیت هوای شهرهای صنعتی در پایان هفته

در روز‌های پنج شنبه و جمعه شرایط جوی برای انباشت آلاینده‌ها مساعد است و با توجه به اینکه تردد خودرو‌ها به عنوان عامل تولیدکننده منابع آلاینده در شهر تهران کم شده است، احتمال افزایش آلاینده‌ها کم است، اما شرایط جوی فراهم است و اگر تردد‌ها افزایش پیدا کند، ممکن است آلاینده‌ها در روز‌های آخر هفته افزایش پیدا کند.

ورود سامانه بارشی به کشور از روز شنبه

شنبه سامانه بارشی به کل نوار غربی، دامنه‌های جنوبی‌البرز در قزوین، البرز و تهران گسترش یافته و سبب بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد می‌شود و در ارتفاعات بارش برف روی می‌دهد. در مناطقی از مرکز، جنوب و جنوب‌شرق کشور نیز بارش پیش‌بینی می‌شود. همچنین در استان‌های خوزستان و ایلام وزش باد و گرد و خاک رخ می‌دهد.

در لرستان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال خوزستان و دامنه‌های زاگرس در اصفهان بارش شدت خواهد داشت.

بارش خفیف باران در پایتخت

 نقشه‌های فعلی نشان می‌دهد بارش باران در شهر تهران در حد خفیف خواهد بود، ولی در روز‌های آینده دقیق‌تر می‌توان درباره آن صحبت کرد، هرچند که هفته آینده، هفته پربارشی را برای کل کشور به ویژه نیمه غربی کشور داریم که این مساله به خاطر عبور متناوب سامانه‌های جوی است.