به گزارش افکارنیوز،

کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر از واردات ۲ میلیون کپسول «تامی‌فلو» و ۶۰۰ هزار قرص کلترا از سوی سازمان تدارکات پزشکی این جمعیت تا پایان هفته جاری به کشور خبر داد.

اخبار اجتماعی- وی ادامه داد: هلال احمر با یک برنامه‌ریزی اقتضایی و به‌صورت جدی وارد بحث کرونا شده است تا بخشی از بار این بحران را از دوش دولت، وزارت بهداشت و کشور بردارد.

اعلام خبر واردات ۲ میلیون کپسول تامی‌فلو در حالی است که سخنگوی وزارت بهداشت، صبح امروز با بیان اینکه تامی‌فلو یا oseltamivir مهارکننده رقابتی آنزیم نورآمینیداز ویروسی است، تأکید کرد: مطابق بررسی‌های انجام‌شده این دارو در پیشگیری یا درمان کرونا تأثیری ندارد.

جهانپور ضمن اعلام این خبر، افزود: این موضوع در کمیته‌های علمی، بررسی و در کمیته درمان ستاد ملی مقابله با کرونا نیز مطرح شد و حسب آخرین اطلاع، از پروتکل درمان کووید۱۹ حذف شد.

تناقض در عملکرد هلال احمر و وزارت بهداشت نشانگر نبود یک هماهنگی مناسب بین‌بخشی و عدم ابلاغ بموقع بخشنامه‌ها و پروتکل‌های مرتبط با کرونا، به نهادهای مربوط و دخیل در امر واردات دارو است. وزارت بهداشت در شرایط حساس کنونی باید با برنامه‌ریزی دقیق و ایجاد هماهنگی بین‌بخشی مناسب، از هدررفت زمان و منابع مالی پیش از آن که دچار بحران جدی شویم، جلوگیری کند.