به گزارش افکارنیوز،

 انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی ایران طی نامه‌ای ضمن محکوم کردن  هتک حرمت به حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)  از  آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در خواست کردند با حرمت شکنان برخورد قاطعانه ای صورت گیرد.

اخبار اجتماعی- در بخشی از این نامه آمده است:

همان‌طور که مستحضرید، مدتی است که ورود یک بیماری منحوس به کشور، موجب وارد شدن خساراتی عظیم به زیرساخت‌های حکومت، تزلزل امنیت روانی جامعه، خانه نشینی و هراس مردم گردیده است.

در این وضعیت که تعدادی از هموطنانمان جانشان را ازدست داده‌اند، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانات و نامه‌نگاری‌های متعدد، لزوم رعایت نکات بهداشتی و پیروی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا را گوشزد نمود‌ه‌اند.

علی‌رغم ضعف‌های مدیریتی و عدم قاطعیت در برخورد با این مسائل از ناحیه دولت و اتخاذ تصمیمات برای کنترل این بیماری از پشت دوربین‌های نمایشگرها، اما روز دوشنبه، مورخ 26 اسفندماه 1398 و باوجود کوتاهی‌های انجام گرفته از سوی ستادملی مبارزه با کرونا، سرانجام این ستاد به منظور جلوگیری از اشاعه‌ی بیماری، تصمیم بر بستن بقاع متبرکه‌ی امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) نمود و در پی آن نیز تولیت محترم آستان قدس رضوی و نیز حرم حضرت معصومه (س)، اقدام به بستن ورودی‌های آن می‌نمایند.

این بین، مقدس‌نمایان متحجری که در صدر اسلام نیز امثالشان کم نبوده‌است، حرمت‌شکنی نموده و به شکستن درب‌های حرم روی‌می‌آورند که موجب واکنش‌های گسترده و هدفمند شبکه‌ها و گروه‌های معاند انقلاب، برای ضربه‌زدن به چهره اسلام ناب محمدی (ص) می‌گردند.

لذا از جنابعالی خواستاریم با تمامی افراد و گروه‌های وابسته به آن‌ها که حرمت شکنی به حریم اهل بیت (ع) را مرتکب شدند و چهره اسلام و انقلاب اسلامی را مخدوش نموده و امنیت روانی جامعه را برهم زدند، سریعاً و با شدت بررخورد لازم و قاطع اعمال گردد تا از بروز زمینه برای فعالیت گروه‌های این‌چنینی، آن هم در زمانی که اوج حضاضت فرهنگ سکولاریسم و لیبرالیسم در اروپا و آمریکا خود را به نمایش گذاشته‌است، جلوگیری شود.