طرح استفاده از ماسک اجباری توسط شورای شهر تدوین شد و ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز درباره آن تصمیم می گیرد.

اخبار اجتماعی-  شهرداری و شورای شهر پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک در مترو جهت پیشگیری از کرونا را مطرح کرد ولی این پیشنهاد توسط ستاد مقابله با کرونا رد و پذیرفته نشد.

به گزارش افکارنیوز، چند روز پیش وو با اتمام تعطیلی ادارات و هجوم مردم به وسایل حمل و نقل عمومی؛ فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: همه چیز تحت کنترل بوده و مردم باید در صورتی که علائم ابتلا به کرونا دارند در مترو حضور نیابند. ما برنامه‌هایی داریم که استفاده از ماسک در مترو اجباری شود و از وزارت بهداشت نیز درخواست کرده‌ایم این موضوع را اعلام کند.

نوبخت بیان داشت: ‌شرکت بهره‌برداری مترو تمام امکانات لازم جهت ضد عفونی مترو جهت نشانه گذاری انجام داده و شهروندان باید همکاری‌های لازم را داشته باشد.

موافقت عضو شورای شهر با اجباری شدن ماسک در مترو

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با توجه به افزایش تعداد مسافران متروی تهران گفت: باید ایمنی در حمل و نقل عمومی را افزایش داد در حال حاضر ضدعفونی اتوبوس‌ها و قطارهای مترو حدود سه بار در روز انجام می‌گیرد و مسائل بهداشتی در میان کارکنان و رانندگان آنها بسیار بهتر از قبل مدنظر قرار گرفته است ولی باید توجه داشت که مسافران نیز باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

علیخانی افزود: پیشنهاد ما در شورا توزیع ماسک در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس است تا از این طریق بتوان از انتقال کرونا میان مسافران پیشگیری کرد.

شورای شهر

توزیع ماسک دولتی در وسایل حمل و نقل عمومی

علیخانی گفت: گفت: شهرداری چنین بودجه‌ای ندارد ولی می‌توان ماسک را به قیمت دولتی که حدود 300 تا 400 تومان است میان مسافران در ایستگاه های مترو توزیع کرده است و شرایط به صورتی باشد که از ورود مسافر بدون ماسک جلوگیری شود.

نژادبهرام عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو را تضمین نمی‌کنیم، افزود: این طرح در مترو امکان پذیر نیست برای همین بر استفاده اجباری از ماسک را تاکید داریم.

بیشتر بخوانید:

دانشگاهها در این ترم کلا تعطیل می شود؟

ماسک زدن در ایران اجباری می شود؟

زمان واریز مرحله دوم بسته حمایتی دولت

ثبت نام وام کرونا+جزئیات

پرداخت وام به آسیب دیدگان کرونا

آمار آنلاین کرونا در ایران و جهان

پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک در مترو تهران رد شد

زهرانژادبهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران درباره توزیع ماسک در مترو اظهارداشت: شهرداری و شورای شهر پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک در مترو جهت پیشگیری از کرونا را مطرح کرد ولی این پیشنهاد توسط ستاد مقابله با کرونا رد و پذیرفته نشد.

واکنش شورایی ها به رد طرح ماسک اجباری در مترو/ مترو تعطیل شود

زهرا نژادبهرام گفت: ما معتقدیم مترو محل نشر ویروس کرونا است و همچنان درخواست داریم مترو باید تعطیل شود. شرایط مترو با اتوبوس متفاوت است چرا که اتوبوس در فضای باز تردد می‌کند ولی در مترو هوا داخل واگن جابجا می‌شود و انتشار ویروس در مترو برای مدیریت شهری نگرانی جدی ایجاد کرده است.

مترو

وی افزود: اگر به میزان گذشته استفاده از مترو صورت گیرد قاعده درستی نیست و تلاش کادر درمان هم برای نابودی کرونا از بین می‌رود. لذا تنها راه جلوگیری از شیوع کرونا در مترو تعطیلی آن است و ماسک درصورتی که مترو تعطیل نشود، ابزار کمکی مهم محسوب می‌شود.

  عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مدیریت شهری آمادگی دارد درصورتی که ستاد کرونا استفاده از ماسک را در مترو اجباری کند، طرح را اجرایی سازد.