به گزارش افکارنیوز،

غلامرضا شریعتی پنجشنبه شب در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در محل دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص این نشست اظهار کرد: در این جلسه نظرات مختلف کارشناسی ارائه شد و بنا شد کمیته علمی از طریق دانشگاه علوم پزشکی اهواز پیشنهاد نهایی خود را به ستاد استانی و شورای تأمین استان ارائه دهد تا در صورت لزوم با رعایت همه جوانب تصمیمات مقتضی برای حفظ و ارتقای سلامت جامعه اتخاذ شود.

اخبار اجتماعی - وی افزود: از مردم استان به ویژه مردم اهواز برای چندمین بار خواهش می‌کنم که مراقبت و ملاحظه داشته باشند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و سعی کنند جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

استاندار خوزستان اظهار کرد: تعداد بیماران خصوصاً در اهواز در حال افزایش است که برای ما تا حدودی هشداردهنده است اگر چه شرایط همچنان تحت کنترل است.

شریعتی توضیح داد: در مقابله با اپیدمی‌ها شاخص مهم آمار مرگ و میر است که باید تلاش کنیم این آمار را تا جای ممکن کاهش دهیم.

رئیس شورای تأمین استان خوزستان ادامه داد: مراقبت‌های لازم در دست انجام است در عین حال هر لحظه امکان دارد کنترل این اپیدمی از دست ما خارج شود و مهمترین راه مقابله با آن رفتار مردم است از این رو اگر مردم رفتار خود را اصلاح کنند شرایط بهبود پیدا خواهد کرد در غیر این صورت شاهد تشدید و اوج گیری فزاینده این بیماری خواهیم بود.

استاندار خوزستان بیان کرد: کادر درمانی و بهداشتی نقش حمایتی دارند اما پیشگیری به سبک زندگی مردم بستگی دارد.

وی یادآور شد: ما در حال طی کردن این بحران هستیم و هنوز آن را پشت سر نگذاشته‌ایم و در حال دست و پنجه نرم کردن با این ویروس هستیم از این رو نیاز به همراهی بیش از پیش مردم داریم.