به گزارش افکارنیوز،

محمود ترفع مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران  در تشریح جزئیات طرح آموزش مجازی رانندگان بخش ناوگان اتوبوسرانی گفت: با توجه به شیوع کرونا، کلاس های آموزش مجازی رانندگان بخش خصوصی ناوگان اتوبوسرانی به شکل مجازی برگزار شد.

اخبار اجتماعی- مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که در این دوره از کلاس ها آموزش چه مواردی در دستور کار است بیان کرد: آموزش رانندگان در بخش اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، اصول و قواعد راهنمایی و رانندگی، کنترل استرس و مدیریت خشم در دستور کار است.

​ترفع با اشاره به ساعات کار راننده های ناوگان اتوبوسرانی گفت: شهروندان باید به این نکته توجه کنند که رانندگان ناوگان اتوبوسرانی در هر شیفت کاری ۸ ساعت پشت فرمان هستند و در این بازه زمانی به دلیل حساسیت شغلی و مخاطرات موجود خستگی آن ها دوچندان می شود و به همین علت برگزاری کلاس هایی با محتوای مدیریت خشم و کنترل استرس از اهمیت خاصی برخوردار است.

ترفع ادامه داد: در ادامه اقدام ها در حوزه آموزش مجازی کار با دستگاه شبیه ساز در دستور کار است و می توان گفت شبیه ساز موجود یکی از پیشرفته ترین دستگاه های آموزشی به رانندگان ناوگان اتوبوسرانی است که این امکان را دارد تا رانندگی در شرایط مختلف آب و هوایی مانند برف و باران برای رانندگان شبیه سازی کند.