به گزارش افکارنیوز، امروز شنبه(بیست و هفتم اردیبهشت ماه) در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال خراسان رضوی و جنوب شرق کشور به ویژه در ارتفاعات استان کرمان بارش‌های پراکنده‌ای را داریم که احتمال رعد و برق و وزش باد هم وجود دارد.

کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول است

اخبار اجتماعیکیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول است و تداوم این شرایط با توجه به شرایط جوی پیش‌بینی شده، دور از انتظار نخواهد بود. 

به گزارش افکارنیوز، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته برای کل ایستگاه‌ها ۸۲ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۸۰ و هوا در شرایط قابل قبول است.

کاهش دما در نوار شمالی کشور

هواشناسی

بعد از ظهر یکشنبه با نفوذ جریانات شمالی و هوای خنک کاهش دما در نوار شمالی کشور به ویژه استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و بارش در این مناطق و همچنین در خراسان شمالی خواهیم داشت و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده رخ می‌دهد.
 
دریای خزر در روز یکشنبه مواج خواهد بود.

دوشنبه؛ بارش پراکنده در سواحل شرق کشور

دوشنبه در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و برخی نقاط شمال شرق بارش پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

سه شنبه؛ بارش تگرگ در برخی مناطق کشور

در روز سه‌شنبه علاوه بر ادامه بارش در سواحل دریای خزر برای برخی از نقاط استان‌های قزوین، زنجان، قم، اصفهان، فارس، غرب یزد، کرمان، دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های مرکزی، همدان و کردستان و مناطقی از شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی رعدو‌برق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.