به گزارش افکارنیوز،

علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران در تشریح آخرین وضعیت احداث ساختمان بلدیه در میدان امام خمینی (ره) گفت: پیش‌تر محل فعلی احداث ساختمان بلدیه پایانه اتوبوسرانی بود که این تصور را ایجاد می‌کرد زمین متعلق به مدیریت شهری است و زمانی که احداث ساختمان بلدیه شروع شد، بانک مرکزی اسنادی دال بر مالکیت خود بر زمین طرح ساختمان بلدیه ارائه کرد.

اخبار اجتماعی- شهردار منطقه ۱۲ تهران با اشاره به تغییرات مدیریت شهری در چند سال گذشته گفت: با توجه به تغییرات در رأس مدیریت شهری این امکان فراهم نشد تا تفاهم‌های انجام شده برای تملک زمین ساختمان بلدیه از سوی شهرداری تهران به سرانجام برسد.

سعادتی با تأکید بر اینکه تعاملات مالی شهرداری تهران با بانک مرکزی گسترده است، تصریح کرد: تغییرات مدیریتی این امکان را فراهم کرد کار خرید ملک انجام شود، اما به دلیل همان تعاملات مالی فی ما بین فعالیت عمرانی ساختمان بلدیه در حال انجام است.

او در پاسخ به این سوال که بانک مرکزی برای ملک خود (زمین ساختمان بلدیه) چه رقمی پیشنهاد کرده است؟ گفت: شهرداری تهران باید از طریق سازمان املاک و مستغلات کار کارشناسی و قیمت گذاری زمین ساختمان بلدیه را انجام دهد تا فرآیند تملک آن از سوی شهرداری تهران انجام شود.