به گزارش افکارنیوز،

محمود کلهری شهردار منطقه 17 تهران درباره تمهیدات شهرداری این منطقه جهت پیشگیری از وقوع سیلاب و‌ آبگرفتگی اظهار داشت: موضوع آبگرفتگی خیابان فرخنده در جنوب تهران یکی از مطالبات چندین ساله شهروندان بوده است چرا که کوچه‌های این خیابان به علت شیب معکوس در بارندگی‌ها دچار آبگرفتگی شدید می‌شد و منازل مسکونی برخی از شهروندان در این خیابان با آسیب همراه بود.

اخبار اجتماعی- وی گفت: خوشبختانه با راه‌اندازی و احداث 12 هزار متر نهر کانیو دیگر شاهد آب‌ماندگی و آبگرفتگی در محلات جنوب تهران نیستیم همچنین به روزرسانی مسیر آبرسانی در ماه‌های گذشته سبب شده تا منطقه 17 از شب گذشته تا کنون بدون آبگرفتگی سپری شود.

شهردار منطقه 17 تهران خاطرنشان کرد: اصلاح انهار در محلات امامزاده حسن (ع)، باغ خزانه و وصفنارد نیز انجام گرفته و انهار فرسوده مرمت و نوسازی شده است. 

کلهری خاطرنشان کرد: نه تنها شب گذشته بلکه در بارندگی‌های فصل زمستان و فروردین امسال نیز هیچ‌گونه آبگرفتگی را در جنوب تهران شاهد نبوده‌ایم.

وی عنوان کرد: حوزه‌های اجرایی مانند معاونت فنی عمرانی و خدمات شهری منطقه ۱۷ به صورت کامل نقاط آبگیر سطح محدوده جنوبی تهران را شناسایی و پس از اجرای چند فاز مطالعاتی، شیوه‌های اجرای صحیح ایجاد دسترسی به شبکه فاضلاب شهری را انجام داده‌اند.