به گزارش افکارنیوز،

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حمل و نقل عمومی در رتبه اول عامل انتقال ویروس کرونا است و ۲۶ درصد مبتلایان در حمل و نقل عمومی بیمار شده‌اند، گفت: کرونا سبب شده است که شهرداری تهران در ۲ ماه نخست سال ۹۹ هیچ درآمدی از محل طرح ترافیک کسب نکند.

اخبار اجتماعی- عضو شورای شهر تهران در خصوص وضعیت پراخت بدهی‌های دولت به شهرداری اظهار کرد: یک بخشی از ما به التفاوت یارانه بلیت را پارسال پرداخت کرده که قرار است به مترو برود و یک سوم سهم دولت در کرایه حمل و نقل عمومی هم یک بار در سال ۹۷ به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان پرداخت شده، اما هنوز تمام سهم یک سومی خود از بلیت حمل و نقل عمومی را تسویه نکرده است.

او در مورد سرنوشت خرید اتوبوس‌های برقی تصریح کرد: در این شرایط تحریمی که به سر می‌بریم، نه تنها به اتوبوس برقی امیدی نیست، بلکه همان ۵۰۰ اتوبوس معمولی را هم که دولت وعده داده بود به خاطر کرونا تا آخر اردیبهشت به شهرداری بدهد، بعید می‌دانم محقق شود.

امانی با بیان اینکه ۷۵ درصد اتوبوسرانی داخل شهری مربوط به بخش خصوصی است، گفت: دولت باید تمهیداتی فراهم کند تا بخش خصوصی بتواند نسبت به واردات اتوبوس برقی اقدام کند.