به گزارش افکارنیوز،

امروز  در ساعات بعد از ظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین  ازبعد از ظهر جمعه تا دوشنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد در نواحی جنوب کشور

اخبار اجتماعی- طی امروز و فردا در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

در نوار شمالی شاهد روند افزایش دما و در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، بارش پراکنده باران رخ خواهد داد.

پیش بینی باد شدید

 بنابر نقشه‌های هواشناسی طی پنج روز آینده در شمال شرق و شرق وزش باد‌های شدید و در منطقه زابل باد و گرد و خاک و کاهش دید پیش بینی می‌شود.

 کاهش دما در برخی نقاط

 روز‌های جمعه و شنبه در شمال غرب و سواحل شمالی کشور و طی روز‌های شنبه و یکشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق کاهش نسبی بین ۵ تا ۸ درجه پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه از اواخر پنج شنبه تا شنبه دریای خزر مواج است، گفت: روز جمعه در استان‌های ساحلی خزر و شنبه علاوه بر استان‌های ساحلی در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

هوای پایتخت خنک می‌شود

امروز آسمان پایتخت صاف گاهی همراه با وزش باد است.

 امروز بیشینه دمای تهران ۳۶ درجه و فردا ۳۹ درجه سانتی گراد است، اما مدل‌های اقلیمی نشان می‌دهد که طی روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه دما کاهشی است.

پیش بینی رگبار و وزش باد در شمال غرب کشور

همچنین از بعد از ظهر شنبه و طی روز یکشنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد, این وضعیت از اواخر وقت یکشنبه و روز دوشنبه برای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا از عصر امروز در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد شایان ذکر است، طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید بوده و در برخی مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل گرد و خاک خواهد شد. همچنین پنجشنبه و جمعه خلیج فارس و از بعد از ظهر پنجشنبه تا شنبه دریای خزر مواج است.