به گزارش افکارنیوز،

علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران در تشریح جزئیات اجرای طرح رنگ آمیزی بخشی از محله دروازه غار گفت: بعد از جمع آوری معتادان متجاهر محله هرندی مدیریت شهری و کلانشهر نگاه ویژه ای به وضعیت محله هرندی داشتند.

اخبار اجتماعی- شهردار منطقه ۱۲ تهران افزود:اواخر سال 98 در محله هرندی به ویژه محدوده انبار گندم طرح ایجاد لکه های رنگی در دستور کار قرار گرفت و در آن زمان رنگی که استفاده شد کرم بود تا اشباعیت رنگ از بین نرود.

 

کاهش بزه با اجرای طرح لکه های رنگ در محله هرندی

سعادتی ادامه داد: ایجاد طرح لکه های رنگی به منظور توانمند سازی اجتماعی محله با توجه به وضعیت اقتصادی ضعیف محله در محور خیابان امید که عرض معبر بزرگ است انجام شد.

او بیان کرد: در ابتدای فصل تابستان در رنگ آمیزی جداره خیابان امید حد فاصل شهرداری ناحیه 4 منطقه 12 تا خیابان مرادخانی با رنگ با اشباعیت بالا بهره بردیم که 2 ویژگی داشت که یکی از آن ها ایجاد طراوت و تازگی در معبر بود.

 

کاهش بزه با اجرای طرح لکه های رنگ در محله هرندی

شهردار منطقه ۱۲ تهران در تشریح دیگر ویژگی ایجاد طرح لکه های رنگی در خیابان امید گفت: یکی دیگر از ویژگی های اجرای این طرح دیده شدن بزه در معبر بود و باید گفت زمانی که رنگ در بافت حل می شود بزه خود را نشان نمی دهد .

سعادتی در پاسخ به این سوال که چرا از نقاشی های دیواری استفاده نشد گفت: ما از طرح لکه های رنگ استفاده کردیم و علت این بود که اگر شهروندی بدون توجه آتشی در کنار دیوار روشن کند آسیبی که به نقاشی دیواری می رسد بیشتر از لکه رنگ است و هزینه ترمیم آن بیشتر است.

او بیان کرد: برای برنامه ریزی جهت اجرای رنگ از سازمان زیبا سازی شهرداری تهران و متخصصان این امر مشورت های کافی و تخصصی گرفته شد.

 

کاهش بزه با اجرای طرح لکه های رنگ در محله هرندی

شهردار منطقه ۱۲ افزود: رنگ آمیزی خیابان امید اولین فاز از اجرای طرح رنگ آمیزی محله دروازه غار است که به متراژ هزارو 500 متر اجرا شد و در بخش های بعدی به قلب محله دروازه غار خواهیم رفت.

سعادتی ادامه داد: هرچه به قلب محله نزدیک می شویم از اشباعیت رنگ کم می شود و لازم به ذکر است که اجرای این طرح برای جداره هایی است که هیچ نمایی ندارند.

کاهش بزه با اجرای طرح لکه های رنگ در محله هرندی

او تاکید کرد: دیده شدن محله و معابر باعث می شود میزان بزه در محله هرندی کاهش پیدا کند.