به گزارش افکارنیوز،

مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران  در واکنش به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر غیر قانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها  گفت: از نظر کارشناسی و مصلحت اندیشی به شدت مخالف ابطال انتخابات شورایاری‌ها هستم.

 اخبار اجتماعی-  الویری گفت: شورایاری‌ها چشم و گوش مردم هستند و این موضوع در کلانشهر‌ها بیشتر خود را نشان می‌دهد، زیرا شورای شهر یک کلانشهری مانند تهران با ۱۰ میلیون جمعیت، نمی‌تواند با ۲۱ نفر عضو با مردم در ارتباط باشد.

او ادامه داد: شورایاری‌ها هستند که می‌توانند کمبود در ارتباط گیری بین مردم و مدیریت شهری را جبران کنند و امیدوارم در طرح قانونی که در اصلاح قانون شوراها، شورای عالی استان‌ها به مجلس فرستاده است شورایاری‌ها بتوانند جایگاه قانونی خود را پیدا کنند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به غیر قانونی اعلام‌ شدن انتخابات شورایاری‌ها تکلیف هزینه کرد میلیاردی مدیریت شهری در دور پنجم این انتخابات چه می‌شود؟ افزود: هزینه کرد برای انتخابات شورایاری‌ها مصوبه شورای شهر تهران بود که در چهار دوره گذشته نیز این انتخابات و هزینه کرد آن انجام شده بود.

الویری ادامه داد: در بودجه ۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران هزینه کرد ۱۸ میلیارد تومانی در مقابل منفعت شورایاری‌ها برای مدیریت شهری رقمی نیست.