طاعون خیارکی نام بیماری است که شنیدن اخبارش بعد از کرونا ترس را در میان افراد مختلفی در دنیا به وجود آورده است. حالا اخباری شنیده می شود که باز هم از کشور چین بیماری طاعون خیارکی شنیده شده اما آیا این اخبار صحت دارد؟

طاعون خیارکی چگونه منتقل می شود؟

اخبار اجتماعی- با نگاهی به تاریخ می بینیم طاعون خیارکی بیماری جدیدی نیست بلکه جزو بیماری های باکتریایی محسوب می شود که می تواند از حیوان به انشان منتقل شود و شیوع آن مربوط به قرن چهاردم میلادی است.


دیگران می خوانند:

تست آنلاین کرونا

تست کرونا چگونه انجام می شود/ تست کرونا در منزل واقعیت دارد؟

آزیترومایسین کرونا را درمان می کند؟

علائم کرونا بعد از چند روز در بدن ظاهر می شود؟

مراکز تست کرونا در تهران+اسامی


به گزارش افکارنیوز، در آن سالها بسیاری از مردم جهان طاعون خیارکی گرفته و مردند و به طاعون سیاه معروف شد.

طاعون خیارکی همچنین در سالهای پایانی دهه  میلادی باعث کشته شدن یک پنجم از جمیعت انگلیس و لندن شد.

طاعون خیارکی چه قدر خطرناک است؟

این بیماری جزو خطرناک ترین بیماری های در جهان است که می تواند بسیاری از افراد را به کام مرگ بکشاند و بر اساس اطلاعات و آمار طاعون خیارکی اگر درمان نشود  تا درصد مبتلایان را به کام مرگ می کشاند.

علائم طاعون خیارکی

طاعون علائم مختلفی در بدن دارد که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

  • تب شدید
  • لرز
  • حالت تهوع
  • ضعف عمومی
  • تورم غدد لنفاوی به‌خصوص در گردن و زیربغل و کشاله ران

طاعون خیارکی دوباره برگشته است؟

در فضای مجازی اخباری منتشر شد که آیا طاعون خیارکی دوباره منتشر شده است؟ در سالهای اخیر بارها در نقاط مختلف جهان این بیماری دیده شده و مساله جدیدی نیست و بر خلاف شایعات به نظر نمی رسد که طاعون سیاه بخواهد جهان را دچار اپیدمی کند.


اخبار داغ :

دانلود سریال آقازاده

درخواست جدی «بهنام بانی» از مردم/ عکس

ماشین لاکچری زانیار خسروی خواننده پاپ/عکس

عکس متفاوت «رضا بهرام» پس از ابتلا به کرونا


طاعون خیارکی به ایران آمده است؟

مینو محرز پزشک و چهره ای آشنا دبرای مردم ایران است. وی در ماجرای کرونا هشدارهای صریحی بیان کرد و حتی خود نیز به کرونا مبتلا شد.

این فوق تخصص بیماری های ریوی درباره ورود طاعون خیارکی به ایران می گوید که در حال حاضر  شیوع بیماری طاعون خیارکی در کشور مغولستان گزارش شده است و اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر شیوع آن در کشور را تکذیب می کنم.

بیماری طاعون خیارکی یک بیماری عفونی است که در طبیعت به موش و سگ سانان  منتقل می شود و از این طریق این بیماری احتمالا به انسان انتقال داده می شود که این مسئله سبب انتشار و سرایت این عارضه در بین مردم خواهد شد.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به اینکه بیماری طاعون خیارکی علائم متفاوتی دارد، تاکید کرد: بیماری طاعون خیارکی دارای علائم ریوی شدید و در برخی موارد به صورت توده های چرکی در کشاله های ران و دیگر جاهای بدن ایجاد می شود که برخی از انواع این بیماری خطرناک و حتی کشنده است.

محرز با اشاره به اینکه بیماری طاعون خیارکی در ایران و حتی کشورهای اطراف دیده نشده است، تاکید کرد: در حال حاضر  تیم های قوی جهت کنترل بیماری طاعون خیارکی تشکیل شده است و این موضوع به طور جدی در سراسر کشور رصد می‌شود.

عضو کمیته  کشوری کرونا افزود: بیماری طاعون خیارکی دارای آنتی بیوتیک است اما به طور کلی برخی از انواع آن می تواند خطرناک و شدید باشد.

طاعون خیارکی هنوز به شکل جدی در جهان مطرح نشده است و تنها چند مورد کم از آن گزارش شده اما کرونا هنوز هم در ایران و جهان قربانی می گیرد.