به گزارش افکارنیوز،

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره توزیع اقلام بهداشتی بین کودکان با شیوع کرونا ، اظهار کرد: در اسفندماه که اوج شیوع کرونا بود، نیرو‌های اورژانس اجتماعی بین کودکان کار اقلام بهداشتی توزیع کردند و همچنان این اقدام در حال انجام است.

اخبار اجتماعیفرید با اشاره به اینکه برای توزیع اقلام بهداشتی بین کودکان کار منابع مشخصی را تخصیص دادیم، افزود: علاوه بر بهزیستی، سازمان‌های مردم نهاد هم این کار را انجام می‌دهند و دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده را بین کودکان کار در خیابان توزیع می‌کنند. به دنبال این هستیم که این اقدام دائم صورت گیرد و علاوه بر توزیع اقلام بهداشتی، آموزش‌های لازم را درخصوص این بیماری به کودکان می‌دهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از کودکان کار تست کرونا گرفته می‌شود؟، گفت: تست کرونا نمی‌گیریم، اما نیرو‌های اورژانس اجتماعی اگر کودک دارای علائم را شناسایی کنند به اورژانس اعلام کرده و تا زمانی که نیرو‌های اورژانس اعزام نشدند و کودک را معاینه نکردند، نیرو‌های اورژانس اجتماعی محل را ترک نمی‌کنند تا وضعیت کودک مشخص شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره آمار ابتلای کودکان کار به کرونا، بیان کرد: آماری از ابتلای کودکان کار به کرونا نداریم، چراکه وقتی این کودکان دارای علامت هستند به مراکز درمانی ارجاع می‌شوند و بهزیستی اطلاعی از مبتلا بودن یا نبودن این کودکان ندارد.