جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتل‌داران کشور درباره موضوع قرنطینه برخی از بیماران مبتلا به کرونا در هتل‌ها و مسافرخانه‌های کشور، اظهار داشت: انجام این موضوع ممنوع است و مدیران هتل‌ها و کارکنان آنها به هیچ وجه، فردی را که مبتلا به کرونا باشد و یا علائم این بیماری در آن مشهود باشد، پذیرش نمی‌کنند.

اخبار اجتماعی-  وی گفت:‌ همه هتل‌ها مجهز به دستگاه تب‌سنجی هستند و استفاده از لوازم بهداشتی و حفظ پروتکل‌های مربوط به حفظ سلامت مسافران مورد توجه قرار دارد.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور ادامه داد: البته ابتدای شیوع کرونا حدود دو هتل برای کادر درمان و پرستاران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شد که در این محیط‌ها قرنطینه باشند ولی پس از مدتی، این قضیه کامل لغو شد و با امکانات گسترده وزارت بهداشت ، سپاه و ارتش در حال حاضر نیازی به قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا در هتل‌ها نیست. 

حمزه‌زاده خاطرنشان کرد: در صورتی که فرد علائم ابتلا به کرونا را نداشته باشد ولی شخصاً بداند که مبتلا به کرونا است در صورت مراجعه به هتل جهت قرنطینه اقدامی خلاف اخلاق و موازین بهداشتی انجام داده است. 

وی گفت:‌  جامعه هتل‌داران به صورت کامل مخالف قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا در هتل‌ها و مسافرخانه‌ها است چرا که این مسأله سلامت مسافران دیگر را به خطر می‌اندازد. 

رئیس جامعه هتل‌داران کشور تصریح کرد: همه هتل‌های کشور توسط بازرسان وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مورد ارزیابی و بازرسی مداوم قرار می‌گیرند و نباید نگرانی در مورد رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در هتل‌ها وجود داشته باشد.