به گزارش افکارنیوز،

سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در حاشیه افتتاح آشپزخانه اطعام حسینی که صبح امروز (شنبه یکم شهریور ماه) در مسجد امام سجاد (ع) تهران برگزار شد، اظهار کرد: در عالم بشریت سفره‌ای با برکت‌تر از سفره امام حسین (ع) نداریم.

اخبار اجتماعی- او با بیان اینکه بعد از سفره ماه محرم، سفره ماه مبارک رمضان با برکت است، گفت: بعد از مرحله اول پویش ایران همدل و فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامی در نیمه شعبان، همه پای کار آمدند و ولایتمداری خود را نشان دادند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه با وجود تحریم، مشکلات اقتصادی و تورم، رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در بالاترین سطح برگزار شد، تصریح کرد: در آمریکا با شیوع کرونا تمامی فروشگاه‌ها به غارت رفتند.

او افزود: در ایران شرایط متفاوت بود و مردم به یاری نیازمندان شتافتند.

بختیاری با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پویشی با این عظمت نداشتیم و پویش ایران همدل بزرگترین پویش در تاریخ انقلاب اسلامی است، ادامه داد: مرحله دوم پویش ایران همدل از عید سعید غدیر شروع شد.

او گفت: مرحله دوم پویش ایران همدل با شعار اطعام حسینی و احسان حسینی از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر به نیازمندان و مددجویان خدمات‌رسانی خواهد کرد.

بختیاری با بیان اینکه در مکان‌هایی که امکان توزیع غذای گرم وجود ندارد، طرح احسان حسینی راه‌اندازی شده است و بسته‌های معیشتی در مناطق صعب‌العبور توزیع خواهد شد، ادامه داد: به نیت ۷۲ تن از یاران امام حسین (ع) در هر استان و شهرستان ۷۲ آشپزخانه اطعام حسینی فعال خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: پیش‌بینی ما این است در ماه‌های محرم و صفر بیش از ۱۱ میلیون غذای گرم بین نیازمندان و مددجویان توزیع شود.