به گزارش افکارنیوز،

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در سی‌ و چهارمین اجلاس دو روزه رؤسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: نکاتی که قرار است بیان کنم، مربوط به وضعیتی است که در آن قرار گرفتیم؛ نکته اول این است که ما در چه مسؤولیتی قرار گرفتیم؟ اهتمام شایسته به مسؤولیت لازمه این است که درک درستی از آن داشته باشیم. در میان همه مشاغل آنچه مربوط به انسان است، شغل بی‌نظیری است و معلمی کار بسیار مهم، سنگین و خطیری است.

اخبار اجتماعی- وی ادامه داد: یکی از فرصت‌های مهمی که از دست دادن آن با حسرت دائمی همراه است، فرصتی است که در اختیار ما قرار گرفته است؛ خانواده‌ها عزیزترین و جگرگوشه‌هایشان را به دست ما سپردند و ما امانتی مهم در دست داریم و باید از خداوند مسألت کنیم که اهمیت این فرصت را به خوبی درک کنیم و حق آن را به جا آوریم یعنی کار اداری تلقی نکنیم و مناسبات اداری در اینجا حاکم نیست.

حاجی‌میرزایی اضافه کرد: نکته دوم، درک کامل موقعیتی است که در آن قرار گرفتیم؛ با پدیده غیرمنتظره روبرو شدیم و همه مناسبات اجتماعی را تحت‌الشعاع قرار داد و از جمله آموزش را تحت‌ تأثیر جدی قرار داد؛ در ادبیات جهانی از این روزها تحت عنوان آموزش در بحران یاد می‌کنیم. هیچ شناختی از آینده این بیماری نداریم. خانواده‌ها نگران هستند وبرخی به آن دامن می‌زنند و من در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفتم که راهش این نیست که خانواده‌ها را نگران کنیم. 

وی با بیان اینکه امروز عرصه، عرصه هوشیاری دائم است و باید این توجه را داشته باشیم، گفت: ما در برابر وضعیتی قرار گرفتیم که اصل وجود ما یعنی یادگیری را در مخاطره قرار داده است و از این زاویه باید نگاه کنیم که محکی برای نشان دادن توانایی و تاب‌آوری ماست.