به گزارش افکارنیوز،

پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در جلسه هماهنگی و نظارت بر ترافیک سطح شهر تهران اظهار کرد: در شهرداری تهران یک ستاد هماهنگی تشکیل می‌شود که تا دو سه هفته بعد از آغاز سال تحصیلی نسبت به رصد و پایش شهر اقدام می‌کند.

اخبار اجتماعی- وی افزود: معمولا با آغاز سال تحصیلی ۳۰ درصد به مسافران حمل و نقل عمومی اضافه می‌شود.

حناچی ادامه داد: هر چند امسال آموزش‌ها در دو بخش حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود، اما ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم و در این زمینه همکارانم در معاونت حمل و نقل و ترافیک اقداماتی انجام دادند تا ظرفیت‌ها با حداکثر توان در اختیار شهروندان باشد.

شهردار تهران ضمن با بیان اینکه باید با نصب علائم، مسیر تردد دانش آموزان آشکارسازی شود، تصریح کرد: لازم است با آغاز سال تحصیلی جدید کارگروه ایمن سازی مدارس با محوریت شهرداران مناطق تشکیل شود تا با شناسایی و رفع نقاط پرخطر در مسیر تردد دانش آموزان، خانواده‌ها آسوده‌تر شوند.

وی یادآور شد: اگر مدرسه‌ای ظرفیت آن را دارد که توقف و سوار و پیاده کردن دانش آموزان از سرویس مدرسه در داخل حیاط صورت گیرد، لازم است که از این ظرفیت استفاده شود.

حناچی تصریح کرد: سرویس‌های خاصی برای خدمات رسانی به دانش آموزان تأیید صلاحیت شده‌اند و اتوبوس‌های خاص آرم دار دانش‌آموزان را جابه‌جا خواهند کرد.