به گزارش افکارنیوز،

زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره تمهیدات شهرداری جهت بازگشایی مدارس و پیشگیری از انتقال  کرونا میان دانش‌آموزان اظهار داشت: ضدعفونی مداوم حمل و نقل عمومی به صورت مداوم از ابتدای شیوع کرونا آغاز شده و در حال حاضر همزمان با بازگشایی مدارس این موضوع هر چه بیشتر مورد توجه قرار دارد.

اخبار اجتماعی- وی با اشاره به اینکه والدین نگرانی درباره ضدعفونی نشدن اتوبوس‌ها و حمل و نقل عمومی تهران نداشته باشند، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط خانواده‌ها و استفاده 100درصدی از ماسک در پیشگیری از این بیماری و انتقال آن میان دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت است و خانواده‌ها باید هر چه بیشتر به این موضوع اهتمام داشته باشند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: مدارس در مناطق 22‌گانه شهرداری در صورتی که نیاز به ضدعفونی کلاس‌ها و مدرسه داشته باشند می‌توانند در این زمینه از شهرداری درخواست کمک کنند.

نژادبهرام بیان داشت: شهرداری نقش اصلی در ضدعفونی مدارس ندارد ولی به عنوان نیروی کمکی می‌تواند در کنار آموزش و پرورش اقدامات لازم و ضروری را انجام دهد.

وی بیان داشت: به عنوان یک مادر به همه مادران و پدران کشور حق می‌دهم، نگران سلامت فرزندانشان به دلیل بازگشایی مدارس باشند ولی ستاد ملی کرونا باید برنامه‌ریزی دقیق برای صیانت از سلامت دانش آموزان داشته باشد.

نژادبهرام درباره سرانجام موضوع لغو محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در جماران گفت: این موضوع هنوز به نتیجه نهایی نرسیده و اقدامات، بررسی‌ها و ارزیابی‌ها همچنان در دست اقدام است.