علی عاشوری مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی(ره) ، اظهار کرد: یکی از سرفصل‌های کاری کمیته امداد پرداخت کمک به زنان باردار و شیرده و حل سوء تغذیه کودکان زیر ۶ سال است.

اخبار اجتماعی- او با بیان اینکه اعتباراتی برای این بخش تخصیص داده شده است، گفت: تا دوسال قبل این افراد به فروشگاه‌های مختلف مراجعه می‌کردند و با ارائه بن یا نامه از این خدمات بهره مند می‌شدند و اقلام مشخص شده‌ای که قالبا اقلام پروتئینی بود را با قیمت کمتر تهیه می‌کردند.

عاشوری افزود: با قرارداد‌هایی که با فروشگاه‌ها منعقد می‌شد این جامعه هدف می‌توانست با شرایط بهتر اقلام مورد نیاز را خریداری کند.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد ادامه داد: از سال قبل به دلیل جلوگیری از پراکندگی شیوه‌های مختلف در قالب صندوق امداد ولایت سیستمی پیاده سازی شد و هر دوماه ۱۰۰ هزار تومان در کارت‌های بانکی مددجویان شارژ می‌شود.

او با بیان اینکه با این اقدام علاوه بر کاهش صدور کارت فرایند پرداخت سهل شد، تصریح کرد: مددجو اعتبار در کارتش شارژ می‌شود و با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد در شهرستان خودش اقلام تعیین شده را خریداری می‌کند.

عاشوری افزود: بستگی به سیاست اداره کل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی کمیته امداد هر ماه اقلام خاصی برای خرید مشخص می‌شود که قالبا پروتئینی هستند.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد افزود: در ۶ ماهه نخست سال تقریبا ۲۵ هزار نفر مشمول این طرح شدند و کارت برایشان شارژ شده است همچنین در این خصوص فرد پشت نوبتی نداریم چراکه برخی را وزارت بهداشت وخانه‌های بهداشت معرفی می‌کنند.

او با بیان اینکه بخش اعظمی از این افراد غیر مددجویان هستند، افزود: فرزند بالای ۶ سال و یا مادر بعد از زایمان عملا از چرخه خارج می‌شود و فرد دیگری جایگزین او می‌شود.