با توجه به اعلام نتایج کنکور 99 سعی داریم در این مطلب شما را با جزئات رتبه کنکور آشنا کنیم تا بدانید اطلاعات در کارنامه کنکور کدام است چه تفاوت هایی دارد.

برای بسیاری افراد این سوال وجود دارد که رتبه کنکور چیست؟

بسیاری از داوطلبان کنکور نیز هستند که در زمان اعلام نتایج کنکور و دریافت کارنامه کنکور با این سوال مواجه میشوند که رتبه کنکور کدام عدد است؟

از همین رو در این مقاله جهت پاسخ به این سوالات در این مقاله در رابطه با رتبه کنکور توضیحاتی را در اختیارتان قرار میدهیم .

رتبه کنکور کدام عدد است؟

زمانی که شما از سایت سازمان سنجش کارنامه خود را دریافت میکنید با صفحه ای مانند صفحه زیر روبرو میشوید :

رتبه کنکور کدام عدد است

 

در قسمت پایین کارنامه اطلاعات مختلفی ثبت شده است مانند سهمیه اعمال شده شما در کنکور ، معدل کتبی شما در کنکور و استان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی و…

اطلاعات کنکور 99

معدل شما می تواند در نمره نهایی آزمون موثر باشد.استان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی شما قطعا در محل قبولی نهایی شما می تواند تاثیر گذار باشد .

رتبه در سهمیه :  از آنجایی که توضیح سهمیه و انواع سهمیه و نقش آن در کنکور بسیار مفصل است آن را در مقاله دیگری مفصلا توضیح داده ایم .  سازمان سنجش براساس اطلاعات مندرج شما،  نوع سهمیه ( مناطق ، سهمیه ایثارگران 5 درصدی یا سهمیه ایثارگران 25 درصدی و سهمیه خانواده شهدا ) داوطلب را شناسایی و در کارنامه درج میکند.

رتبه کشوری ( بدون اعمال سهمیه ) :  رتبه کشوری به دلیل تاثیر سهمیه در انتخاب رشته ملاک ضعیف تری در مقابل رتبه در سهمیه است.