به گزارش افکارنیوز،

به نقل از آران مغان، علیرغم قول مساعد تعدادی از مسئولان استان اردبیل (معاون عمرانی استانداری و مدیر عامل اب منطقه ای) جهت پرداخت حقوق و مزایای معوقه کارگران و کارکنان شرکت عمران اندیش گیلوار که بیش از ۱۰ ماه است هیچگونه حقوق مزایایی دریافت نکرده اند، تا کنون هیچگونه اقدام عملی برای رفع این مشکل از سوی دولتمردان و مسئولان این شرکت صورت نگرفته است.

 

با وجود ادامه این روندکارگران و کارکنان این شرکت چاره ای جز شکایت به اداره کار برای خود نیافته و تعدادی از کارکنان این شرکت پس از ماهها در به دری و عدم دریافت حقوق از شرکت مذکور کاسه صبرشان لبریز و بالاجبار به اداره کار شکایت کرده و حکم قضایی دریافت کرده اند.

 

این شکایتها در حالی از سوی کارگران عمران اندیش علیه این شرکت شده است که چند هفته پیش علی آذرنژاد معاون امور عمرانی استانداری اردبیل از تامین اعتبار لازم برای پرداخت مطالبات معوق کارگران شرکت عمران اندیش مجری طرح ساماندهی ساحل رودخانه ارس خبر داده بود.

 

وی گفته بود: این شرکت به منظور پرداخت حقوق معوق کارگران، قصد فروش ماشین آلات خود را داشت اما به لحاظ تامین اعتبار لازم نیازی به این کار نخواهد بود؛ چرا که امسال حدود 100 میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات معوق کارگران و تداوم اجرای طرح یادشده تامین شده و حقوق به عقب افتاده کارگران شرکت عمران اندیش در نیمه اول سالجاری پرداخت خواهد شد.

 

نمونه برگ دادخواست بدوی تعدادی از کارگران عمران اندیش علیه ای شرکت

 

شکایت یکی از کارگران و محکوم شدن شرکت عمران اندیش به پرداخت حقوق