به گزارش افکارنیوز،

علی مرادی شامگاه امروز در بازدید از خانه وزنه‌برداری اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل ظرفیت بسیار مناسبی برای برگزاری رویدادهای مهم وزنه‌برداری دارد که درصدد هستیم با برنامه‌ریزی اساسی مسابقات بین‌المللی وزنه‌برداری را در اردبیل برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه به احتمال زیاد مسابقات وزنه‌برداری جام فجر در اردبیل برگزار شود٬ افزود: در این زمینه باید خانه وزنه‌برداری اردبیل مجهز شود که فدراسیون وزنه‌برداری برای این امر اهتمام ویژه‌ای داشته است تا بتواند مسابقات جام فجر را در این منطقه برگزار کند.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: وزنه‌برداران اردبیلی زبانزد خاص و عام هستند به طوری که از این خطه وزنه‌بردارانی در میادین بین‌المللی مدالهای رنگارنگ را برای کشورمان کسب کردند و باید از ظرفیت این وزنه‌برداران در راستای توسعه رشته وزنه‌برداری در این استان استفاده شود.

مرادی پیشکسوتان وزنه‌برداری را یک سرمایه مهم برای فدراسیون وزنه‌برداری عنوان کرد و تصریح کرد: مهم‌ترین اولویت وزنه‌برداری استفاده از ظرفیت این پیشکسوتان است که درصدد هستیم کلاسهای حرفه‌ای وزنه‌برداری را با استفاده از مربیان کاربلد برگزار کنیم و از این طریق بتوانیم استعداهای وزنه‌برداری کشور را معرفی کنیم.

وی بیان کرد: هم‌اکنون ارزش وزنه‌برداری در اردبیل نسبت به سالهای گذشته روند روبه رشدی داشته است و با حضور سجاد انوشیروانی به عنوان مربی تیم ملی انتظار می‌رود در سالهای آینده سهمیه استان اردبیل برای حضور در مسابقات بین‌المللی به ویژه المپیک افزایش یابد.