به گزارش افکارنیوز،

مهدی مجدالاشرفی ظهر امروز در مراسم افتتاح ایستگاه 5 آتش‌نشانی کاشان در شهرک خاتم‌الانبیاء اظهار داشت: طبق استاندارهای موجود باید به ازای هر 50 هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد که خوشبختانه کاشان به این استاندارد دست پیدا کرده است.

مدیرعامل آتش نشانی کاشان با بیان اینکه با تکمیل ایستگاه‌های زجاجی، راوند، شهید بهشتی و تابنده به استاندارد دست پیدا می‌کنیم، افزود: در سال 95، 1100 مورد عملیات رخ داده که در این عملیات‌ها 500 نفر نجات یافته و 12 نفر فوت کرده‌اند.

مجدالاشرفی خاطرنشان کرد: در بخش نیروی انسانی، به ازای هر ایستگاه سی نیروی عملیاتی نیاز داریم و به استناد این مطلب به 180 نیروی عملیاتی نیاز است اما 120 نیرو در اختیار داریم و امیدواریم با اخذ مجوزهای لازم 60 نیروی عملیاتی به این سازمان اضافه شود.

وی گفت: در بخش آموزش به 55 هزار نفر دانش‌آموز و 1500 کارمند در ادارات مختلف آموزش داده شده‌ و در همین راستا در بخش پیشگیری 700 مورد بازدید از اماکن مختلف صورت گرفته است.

مدیرعامل آتش‌نشانی کاشان ابراز داشت: در بخش رفاهی توانسته‌ایم، سوئیت‌های در مشهد اردهال، مشهد مقدس، رامسر، کلاردشت و همدان را برای نیروهای خود در نظر بگیریم.

مجدالاشرفی در مورد ایستگاه شهدای آتش‌نشان شهرک خاتم‌الانبیاء کاشان بیان کرد: به این پروژه بالغ بر 2.5 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته‌ و عرصه آن 1547 متر با زیربنای 1250 متر در سه طبقه با سازه اسکلت فلزی و فولادی با امکانات اتاق اداری، ورزش، مهمانسرا و سالن کنفرانس 50 نفره است.